Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki? Első...

Hogyan kezdjek neki? Első lépések? Esetleg valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Külföldön tervezem a jövőm!Magán életi okok miatt is és a szakmám miatt is. Ápolónak tanulok még van 1 évem hátra.Kicsit kitérek a magán életre is, nincs ami ide köt, persze van családom de a szüleim elváltak és eléggé "kacifántos" a családom, meg persze még sok minden..Ausztriába tervezek angolt tanulok abból középfokon. De nyilván a német nyelvet kéne tudni.Egyáltalán nem tudok németül. De nagyon vonzó a német nyelv nekem. Igazából az a kérdésem,hogy hogyan induljak el a nyelvtanulás felé? Magamtól vagy tanár segítségével?

2020. ápr. 1. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Németről nem tudok nyilatkozni, de spanyolt kb másfél hónapja kezdtem el tanulni,semmi ismeretem nem volt az újlatin nyelvekkel. Tekintve hogy van egy éved én nem javasolnám egyből a tanárt,neked egy jó német tankönyvre van szükséged. A tanárt akkor ajánlanám ha nagyon nem megy magadtól a nyelvtanulás, illetve már sok időd se lenne. Tankönyvből olyat ajánlanék ami erősen a nyelvtant tanítja meg neked, a fontosabb szavakat egy ilyen könyvből is megtanulhatod. Tudom még ajánlani a Rosetta Stone nevű programot. A nyelvtant nem nagyon tudja átadni, de a szavakat igazán segít megjegyezni.
2020. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanárral. Nem, nem fogsz te otthon egymagad segítség nélkül beszélő szinten megtanulni egy nyelvet se. Alapfokot elérve tudsz ténylegesen önállóan tanulni odahaza is.

Te tanulhatod otthon, csak olyan kiejtési hibáid lesznek, hogy senki nem fog megérteni, mert nem hallod, hogy jól mondod-e ki a szót.

2020. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is inkább tanárt/tanfolyamot javaslok. Németül nem olyan egyszerű megtanulni, főleg a nyelvtannal lehetnek gondok, azt jó, ha egy tanár elmagyarázza.
2020. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!