Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki, passzív...

Segítene valaki, passzív jelen időbe tenni ezeket a mondatokat?

Figyelt kérdés

1.People take away the wood.

2.They destroy a lot of rainforests.

3.They teach Spanish at this school.

4.Tim wakes up his parents every day.

5.My mum makes my sandwiches in the morning.

6.My dad sends me to the supermarket.



#angol #passzívjelenidő
2020. ápr. 1. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miben kell a segítség? Mert ha megoldjuk helyetted, az nem az.


Alakítsd át a mondatokat. Ha hibázol, kijavítjuk neked, és megmagyarázzuk, mit rontottál.

2020. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdem hogy valaki esetleg meg tudná csinálni? Mivel én nem tudom
2020. ápr. 1. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg sem próbáltad.
2020. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alany, állítmány, tárgy.


The kids eat all the apples.

(the kids – alany, eat – állítmány, all the apples – tárgy). Bontsd elemeire a mondatot úgy, hogy a tárgy kerüljön előre, utána a hozzá illő létige (itt többes számú, azaz "are", a végére az ige 3. alakja (eaten). Ebből lesz:


All the apples are eaten (by the kids).


Ennek mintájára végezd el a felatatot. Mind egyszerű jelenben van, tehát csak a létige egyes vagy többes számú alakjára kell figyelni (is vagy are). A cselekvő személyt vagy odaírod a végére, vagy nem, mert nem szükséges. Én odaírtam, de nem kötelező.

2020. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!