Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez hogy van angulul? Mit...

Ez hogy van angulul? Mit kérdeztél, hogy smoothiet csinálok-e?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
What did you ask? If I could make a smoothie?
2020. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez biztos nem jó.Hogy kerul oda a could?Egy mondatba kéne az egészet.Én erre gondoltam: If I was making smoothie did you ask? Ilyen embedded question
2020. ápr. 3. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Were you asking if I was making a smoothie?
2020. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Utolsóé a helyes. A tied kérdező közel sem.
2020. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az utolsóé sem jó, mert az inkább az, hogy azt kérdezted hogy smoothiet csináltam-e? És hogy lehet folyamatosban az "ask" úgytudom nincs fokyamatis alakja, vagyis nem használják
2020. máj. 12. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A 3-as jól írta, csak a te mondatod magyartalan. Mit-hogy összetett mondat nincs magyarul - a tiéd két mondat, amit valamiért vesszővel választottál el pont helyett. Ha nagyon az eredeti kell neked, akkor: "What did you ask? If I'm making a smoothie?" - két külön mondat.


Were you asking if I was making a smoothie? - Azt kérdezted, hogy smoothie-t csinálok(-e)? (backshift miatt múlt idő az if utáni rész, de ezt magyarul jelenként kell fordítani)


Az ask lehet folyamatos is, ebben a kontextusban főleg.


Látszik, hogy nem tudsz angolul, kérdező, úgyhogy ne okoskodj, ha egyszer jó választ kapsz.

2020. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Drága barátom, középfokú nyelvvizsgával szerintem azért egy picikét tudok angolul :). Ha nem tudsz elmagyarázni valamit úgy, hogy azzal ne becsmérelj másokat, akkor légyél szíves abbahagyni a válaszolgatást, ezt előre is megköszönöm neked :)
2020. máj. 12. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon aranyos a középfokú nyelvvizsgád, de láthatóan fogalmad sem volt erről a kérdésről, mert nem fogadtál el egy *helyes választ.*
2020. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod, de nem muszáj ám egész nap a kérdésem fölött ülnöd,a válaszomra várva :)

Akkor azt mondd meg nekem, angolmester,hogy a "Did you ask if I was making a smoothie" jó-e. Ha nem miért. Számítok értelmes, civilizált, csipkelődéstől mentes és lényegretörő válaszodra :D

2020. máj. 12. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!