Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tegyük fel egész nap német...

Tegyük fel egész nap német nyelvű szövegeket hallgatok. Lesz rám hatással mire a végére érek?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti. Van egy minimális német tudásom. Lenne valami érezhetőbb változás,ha egész nap,mondjuk 10 órán keresztül ezt hallgatnám? :D
2020. ápr. 3. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mennyire minimális a tudásod. Meg az is, hogy szimplán hallgatod, vagy közben olvasod a szöveget is, esetleg közben szótáraznál is.

Szerintem akkor lenne hasznos, hogyha legalább A2-B1 szinten vagy, és nem valami nagyon hadarós németet hallgatsz, hanem valami rendes anyanyelvit, aki a Hochdeutschot (azt a németet, amit iskolákban is tanítanak, és német könyvekben is ezt használják) beszéli.

Hogyha esetleg nem vagy ilyen szinten németből, akkor először érdemes a nyelvtani szabályokat nagyjából megtanulni, és utána hallgatás közben is eszedbe fog jutni, hogy jéé, itt is ezt a szórendet használták, és akkor jobban belevésődik majd az fejedbe.

Meg az is hasznos, hogyha néha elismételsz hangosan pár mondatot, mert lehet, hogy így az idegen szavakat is hamarabb megjegyzed, plusz a kiejtésedet is javítod.

2020. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De hogyha igazak rád, amiket írtam, akkor szerintem sok hatása lesz, viszont az először ugye a rövidtávú memóriádba kerülne, ezért erősen ajánlott utána legalább kétnaponta átismételni az újonnan tanult dolgokat, mert akkor teljesen el fogod felejteni az egészet.
2020. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Aztán ha egy-két hétig ismételgeted őket, aztán újra átnézheted őket egy-két hét múlva is, és ha akkor is gond nélkül eszedbe jutnak a szavak, akkor szerintem azok meg is fognak maradni. (kivéve, hogy utána évekig nem foglalkozol a nyelvvel)
2020. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyha*
2020. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazak,persze :D megyek németezni,úgy megjött a kedvem tőled! :D kösz tes!
2020. ápr. 4. 16:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :D
2020. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!