Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelveket ma az...

Cristo kérdése:

Az alábbi nyelveket ma az egész világon hányan beszélik anyanyelvként, és hányan választott nyelvként?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ezen nyelvek közül melyiket beszélik a világon a legtöbben, és egy növekedésszerinti listát állítanék fel a világon a legtöbbet beszélt/használt nyelvekről.


A nyelvek: angol, francia, német, olasz, spanyol, orosz, portugál, török, holland, svéd, lengyel, finn, japán (kínai nem kell!)


Vagy ha tudtok olyan oldalt, ahol a nyelvek használtsága megvan, azt is szívesen megköszönném. :)



2013. aug. 17. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egy ilyet talaltam, valoszinuleg nem teljes.

2013. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Használhatóság érdekel? vagy hogy mit tanulj?


Angol szerintem a legjobb, és utána attól függ, hol élsz. Európában / Magyarországon a spanyollal nem sokra mész, ha . (Tapasztalat) Úgyhogy inkább német vagy francia a második. Utána talán orosz..


De pl USA-ban gondolom, a spanyolt beszélik a második legtöbben..

2013. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Inkább a használhatósága. Már megvan mit tanulok... Azért köszi a válaszokat. A "native language" az az anyanyelv?


Igaz hogy azt mondtam (/írtam), hogy a kínai nem kell, de az mandarin a kínai?

2013. aug. 17. 22:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a native az anyanyelv.

Es a mandarin a kinai nyelvcsaladba tartozik, vagy hogy mondjam. :)

2013. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja es amit belinkeltem, ott at tudod allitani magyarra a nyelvet.
2013. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak sz oroszról tudok ilyen infókat: Egy (nem is olyan régi) felmérés szerint az oroszt 167 millióan beszélik. (Hogy nehogy azt hidd, hogy most találtam ki: [link] ). "Anyanyelvként körülbelül 145 millióan beszélik az oroszt, további 110 millió embernek pedig az orosz a második nyelve. Oroszországon kívül az egykori Szovjetunió területén az orosz az első számú összekötő nyelv, s ez várhatóan még évtizedekig így lesz. Beszélnek oroszul Közép-Ázsiában (Kazahsztán, Kirgizisztán, Tadzsikisztán, Üzbegisztán), a kaukázusi köztársaságokban (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország), a Baltikumban (Észtország, Lettország, Litvánia), Moldáviában és természetesen a nyelvrokon Fehéroroszországban és Ukrajnában is. Több millió oroszajkú ember él a diaszpórában, többek között Németországban és Izraelben."
2013. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De vannak "egyenrangú" nyelvek is.

Amiket egymás mellett beszélnek és ugyanolyan hivatalosak.

Pl. Canada

2013. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infókat.


Még annyit nem értek, hogy hogy lehet az, hogy az oroszt 167 mill.-an beszélik, anyanyelvként 145 mill., és idegen nyelvként 110 mill.

145 mill. + 110 mill. = 255 mill.

Ez már négy számadat. Most akkor melyik a helyes. Elhiszem, hogy nem Te találtad ki, de azért a wikipédia is adthatna elfogadható normális adatokat. Jó, lehet hogy azok, de amint látjátok három oszlopban van leírva. Most melyik a valos? Azt is értem, hogy pontosan szám szerint nem lehet megállapítani ezeket az adatokat, de azért az sem mindegy, hogy 167 mill. vagy 145 mill.

Most nehogy azt higgyétek, hogy kötözködni akarok, de most komolyan. Nem az a célom, hanem hogy inkább minél pontosabb és megbízhatóbb legyen az adat.


Mos nem azért, de az angol nyelven elfogadható, viszont magyar nyelven 1999, 2005 és 2006-os adatok szerint van még írva. Azóta már 7 év eltelt...


De tényleg nem kötözködni akarok... :)

2013. aug. 18. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
mivel az a 22 millio orosz (167-145=22) oroszorszagon kivul el. Az nem szamit anyanyelvi beszelonek akinek masodik nyelve. De ha ugy akarod megnezni ugy tobb mint 200 millio ember tud oroszul(ebben benne vannak az anyanyelvi beszelok es ahol 2. nyelvkent besz)
2014. jan. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Angol, spanyol, orosz, francia, portugál, német, olasz, japán, török, svéd, holland/finn, lengyel
2016. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!