Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak olyanok, akik nem...

Vannak olyanok, akik nem tudtak elsajátítani egy idegen nyelvet sem, hiába próbálkoztak?

Figyelt kérdés
En küzdök, most jottem ki külföldre, de itt sem igazán megy az angol használata.

2019. aug. 12. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Írd le teljesen pontosan, hogyan tanulod az angol nyelvet, és megmondjuk, mi a probléma. Az ilyen kifogások mögött általában az áll, hogy várod, hogy csoda történjen. Nem fog. Tanulni kell.
2019. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy nyelvet már elsajáttottál. Lehet hogy egy másodiinál soe lesz tökéletes kiejtéed vagy sokára érzed a nyelvi finomságokaat meg, de meg tudod tanulni. Egyebekben az első válaszoló jól írja, ird le hogy tanulsz és segítünk.
2019. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
NEm, ilyen nincs, csak a módszer rossz, vagy/és nem elég motivált az illetö, illetve nincs rákényszerítve arra, hogy megtanulja.
2019. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha a magyart meg tudtad tanulni, ami az egyik legnehezebb nyelvnek számít, akkor az angolt is. Akarás, módszer kérdése az egész.
2019. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja, azért kutatják nagyjából a második világháború befejezése óta, hogy ki miért tanul könnyen vagy nehezen második nyelvet, mert nincs olyan, hogy könnyen vagy nehezen. :D
2019. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
5-ös, igen van olyan hogy könnyebben vagy nehezebben (bár módszer kérdése is, van aki így, van aki úg tanul könnyebben) de azért olyan nincs hogy egyáltalán nem vagy képes elsajátítani. Átlagos értelmi szinttel, nyilván nem sérülten.
2019. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az alapok megvannak. De nem tudom használni. Ha meg kell szolalnom, akkor szo szerint minden hülyeséget mondok. Leblokkolok. Azt is elfelejtem olyankor,hogy hogy all ossze egy kérdő mondat. Állandóan tukorforditasban akarom használni az at fordítást.

Ha azt mondjak nekem,hogy “take your time”, egyszerűen levet a viz es nem ertem mit kérnek, mert a szavakat szo szerint rakom ossze.

Ha beszélnek hozzam, képtelen vagyok elcsípni miket mondanak, csak az elkapott szavakból jövök ra , hogy mi is lehet a téma. Ugy rostellem

Es annyira benanak erzem magam!!!


A legrosszabb az értés. Javarészt el makogok ,ha muszaj beszélnem, meg is értik,de teljesen hibás.


Szorgalmasan neki álltam szavakat tanulni, de mar ket nap múlva semmire se emlékeztem, pedig flottul betanultam oket. Nagyon hamar felejtek. A filmekkel is próbálkoztam, de egyszerűen csak a kepkockakat nezem,de nem tudok kierteni semmit se a beszélgetésből. Ugy erzem en vagyok az egyetlen, aki ennyire esélytelen. A felirattal meg csak a szövegre koncentrálok. Fel is adtam ezt a módszert.


Most külföldön is alig szolalok meg, mert a társaságban hiába szólnak hozzam, legtöbbször nem ertem meg a feltett kérdest, ezert visszazarok. Ugy erzem hülyének néznek a folytonos ismételd meg legyszi mondat utan.


Volt igy valaki? Reménytelen vagyok valoban??

2019. aug. 13. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy reménytelen, csak meg kell nyugodnod. Pánikolsz, nem buta vagy, ennyi az egész.
2019. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de azért olyan nincs hogy egyáltalán nem"

De ki a fene beszélt arról?

2019. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem jó módszerrel tanulod. olvass többet. használj egy nyelvű értelmező szótárt, ha valamit nem értesz. azt kell elérned hogy ne leforditsd, hanem értsd a szöveget. beszédnél is, ne gondolkozz csak mondd. ha hibás, hibás, a többiek majd kijavítanak, mint egy kisgyereket is. valószínűleg olyan vagy mint én, én franciával voltam így, csak magyarul tudtam gondolkodni, minden magyarra fordítottam. nekem az vált be , hogy úgy tanulok nyelvet úgy mint egy kisgyerek
2021. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!