Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nem megy a nyelvtanulas...

Nagyon nem megy a nyelvtanulas, teperek izzadok vele de egyszerűen nem tudok jó lenni belőle. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már kb 4 éve tanulom normálisan az angol nyelvet (középiskolaban csak B1-ig tanultuk), de beszélni folyékonyan mindig nem tudok, egyszerűen bena egyszerű életszerűtlen mondatokat tudok csak összerakni, amiből szerintem egy munkahelyen csak égnék.

Viszont A reading és a listening egész jól megy már úgy érzem. Mással is volt hasonló?



#angol #nehézségekek #writeingon
2020. ápr. 9. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélni CSAK ÚGY lehet megtanulni, ha BESZÉLSZ, méghozzá naponta és legalább 1-2 órát.

Ami kicsit segít, ha naponta legalább egy órát HANGOSAN felolvasol angol szöveget, mert akkor legalább motorikusan fejleszted a beszédkészséget, és arra nem kell koncentrálni, hogy folyamatosan angol szavakat mondj.

De ez nem helyettesíti a tényleges beszélgetést, anélkül nem lehet megtanulni beszélgetni!

2020. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt még nem próbáltam, mert nem láttam értelmét. De figyi kiprobalom, köszi!
2020. ápr. 9. 10:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Aktiválni kell az angolt. Sajnos most nem lehet társaságba járni, ezért például Skype-on. Vagy telefonon.

Megkereshetsz engem is, én szívesen gyakorolnám az angol beszédet.

2020. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok: hidd el, sokat számít a hangos felolvasás. Ugyanis rengeteg szót ismerszt "elvileg", de kimondani nem szoktad, ezért ha arra kerül sor, akkor egyzerüen beleakad a nyelved, ha meg közben még azzal is foglalkozol, hogy melyik szavakat használd, meg mit is akarsz mondani, akkor nem megy, csak akadozol, és föleg technikailag.

Ez olyan, mintha elvileg tudod, egy zongorán melyik billentyü milyen hang a kottában, de soha nem vagy nagyon ritkán játszottál, akkor nem tudod még az egyszerü dallamokat sem lejátszani.

2020. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
SOROZATOK én onnan beszélek, viszonylag folyékonyan angolul, de egyetértek, muszáj utána beszélned angolul, legalább magadba, ha szégyenlős vagy vagy félsz, hogy elrontod, utána már én is bátrabb voltam társaságban
2020. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, bár nagyon sokan utálják, vagy ellenzik, de magolj be szöveget, mondatokat. Én csomó mondatszerkezetet így tanultam meg
2020. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Minden filmet angolul nézek, én valamiért csak hallás alapján csak nem tudom beszivni a tudást. Szóval az kuka.

Most minden nap bármennyire is röhejes hangosan dumálunk angolul, bármilyen gondolatom is van. Kiderül mi lesz belőle 1 hónap múlva. Majd írok ha érdekel.

2020. ápr. 10. 00:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden filmet angolul nézek, én valamiért csak hallás alapján csak nem tudom beszivni a tudást. Szóval az kuka."


Szerintem a probléma az, hogy felirattal nézed öket, illetve erölteted a megértést.

Keress olyan filmet, ami érdekel, nem túl bonyolult a cselekménye és nézd felirat nélkül, de ne akard mindenáron megérteni a szöveget, a cselekményt prób´lad a képek alapján követni.

Viszont egy-egy filmet nézz meg többször, pár nappal késöbb. Meg fogsz lepödni, hogy a harmadik-negyedik alkalommal mennyivel többet megértesz belöle.

A feliratok engem nagyon hátráltattak, mert nem a hallott szöveget hallgattam, hanem a feliratot olvastam, aminem így nem sok értelme volt.

Meg még egy tipp: ha valamit csinálsz - takarítás, sétálás, gépen olyan játék, aminek nincs hangja - akkor menjen valami angol szöveg, hírek vagy hangoskönyv vagy bármi. Odafigyelni nem kell, a fontos, hogy a hallásod/eszed átkapcsoljon az angolra.

2020. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A beszéd a legnehezebb. Hiába tudod hogy hogy kéne valamit mondani ha épp amikor benne vagy a helyzetbe nem megy
2020. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!