Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná egyszerűen...

Valaki elmagyarázná egyszerűen a spanyol személyes névmásokat?

Figyelt kérdés
Otthon tanulok spanyolul internetről,jól is haladok,de most a személyes névmásoknál elakadtam.Milyen névmások vannak?

2018. jún. 30. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mit nem értesz? A ser - estar használatát?
2018. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pl.Én személyes névmásból ennyit tudtam

Yo soy. Yo fui. Yo seré

Tú eres. Stb. Stb.

Él es

Ella es

Nosotros seremos

Vosotros seréis

Ellos son


De egy feladatnál láttam hogy van :meg te lo....Ezek milyen névmások és mi a jelentésük?

2018. jún. 30. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Amiket leírtál az sok különböző igeidőből van. Jelenben:

Yo soy/estoy

Tú eres/estás

Él,Ella es/está

Nosotros somos/estámos

Vosotros sois/estáis

Ellos Ellas son/están

Hát nem vagyok túl jó nyelvtanból úgyhogy a te-t meg a lo-t példákkal próbálom elmagyarázni 😅

Példàul van a dar ige (adni)

Azt írom hogy Te lo doy (neked (te) azt (lo) adom(doy)) . Szóval a sima yo, tu stb.. alanyeset, a te/le/lo/la/se stb.. meg mintha magyarul ragoznád (le-férfira vonatkozik , lo- tárgyra , la- nőre). Majdnem biztos hogy nem érted amit mondok, remélem válaszol valaki aki jól tud magyarázni, de gondoltam megpróbálom 😅😅

2018. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Most nézzük csak a névmàsokat a létigét nem (nem is értem most miért ragoztad el össze vissza). Hangsúlyos személyes névmàs a yo (én ) tú (te) él,ella (ő), nosotros /nosotras (mi) vosotros/vosotras (ti) ellos /ellas ők. Akkor van a complemento directo ami a te mondatodban lo. Magyarul ez az engem, téged ,őt (azt) ,minket, titeket, őket. (spanyolul me,te,lo/la, nos, os , los/las) . És van a complemento indirecto ami a nekem, neked stb. Az me, te, le, nos, os, les. És ez szokott együtt is àllni sokszor, pl. elmondom neked azt: Te (neked) lo (azt) digo (mondom). Ha pedig azt mondod: elmondom neki azt ott a Le àtalakul se -vé. Ez a hangzàs miatt van. (se lo digo). És annàl hogy nekem ,neked..stb. sokszor elérakjàk hogy a mí (me), a ti(te), a ellos (les), a nosotros (nos) , a vosotros (os) , a ellos (les) -de ez nem kötelező. És sokszor lehet làtni hogy lo/la (azt) helyett le van, az leísmo de azt nem kell tudnod. Remélem érthetően írtam le.
2018. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
#5 ha ennyire okos vagy akkor magyarázd el neki, én csak segíteni próbáltam, nem úgy mint te.
2018. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, megértettem :)
2018. júl. 2. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!