Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rövid, egyszerűsített angol...

Rövid, egyszerűsített angol nyelvű történetek?

Figyelt kérdés

Szia(sztok)!

Valaki tudna segíteni nekem, hogy hol találhatnék angol egyszerűsített könyveket/sztorikat? Van valahol esetleg egy oldal?

Még nem tudok olyan jól angolul (kb. A2-es szinten lehetek), szeretném a tanulást összekapcsolni az élvezettel.:)



2020. ápr. 15. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"graded readers" így kess rá neten. Én is így találtam párat. De népszerü olvasmányokat nem fogsz találni ingyen.
2020. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oo, de szuper! Több mint a semmi:) Köszönöm!
2020. ápr. 16. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Oxfordnál ez Oxford Bookworms, a Penguinnél meg Penguin Readers.

Ilyen Penguin Readersból összesen hét fokozatból tudok átpasszolni vagy 140 darabot pdf formátumban, ha kiszolgáltatsz egy email címet. Wetransfer segítségével, 800 Mega.

2020. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt esetleg találhatsz történeteket.


Amúgy több kiadónak is vannak ilyen egyszerűsített klasszikusai, kortás könyvei haladó, középhaladó stb szintekre bontva (pl a Macmillan kiadónak). Lehet meg is lehet őket rendelni vagy nézz utána könyvesboltokban. Én antikváriumban szereztem be pár darabot.

Kitartást! :))

2020. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is az Oxford Bookworms-ot ajánlom.

Több helyen pdf-ként letölthető

2020. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon szuperek:o

Köszömöm a válaszokat!!!:D

2020. ápr. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!