Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Katedra nem hajlandó visszatér...

Katedra nem hajlandó visszatéríteni a tandíjat?

Figyelt kérdés
Privát bérletet vettem, aminek még felét sem használtam fel amikor jött a járvány és bezártak az iskolák. Tájékoztattak, hogy lehetőség van határozatlan időre elhalasztani az órákat vagy folytathatom online. Számomra egyik lehetőség sem felelt meg, így vissza szándékoztam kérni a fennmaradó összeget, de nem méltatnak válaszra. Ilyenkor mi a teendő? Egy havi fizetésemről van szó...

2020. ápr. 18. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam, más nyelviskolával. Nyelvtanfolyam esetében áttértünk online oktatásra és pocsék a minőség.Ugyan esetemben nem volt egy kiugróan nagy összeg, szóval én "hagytam veszni".


Szerintem arányosan megpróbálhatnád visszakérni az árát.

Pl.:

A 36 órás bérletet vetted, eddig részt vettél 10-en.

Akkor a fennmaradó 26 órának az árát kéred vissza. Szerintem ez így korrekt lenne, tekintettel arra hogy az online oktatás nem felel meg neked, és jelenleg határozatlan időre zártak be az iskolák, és tényleg csak azt az összeget kéred amiért cserébe nem kaptál szolgáltatást. Lehet csak szeptemberben nyitnak újra vagy még akkor se, ezt senki sem tudja.

Ezekre hivatkozva, időarányosan próbáld meg visszakérni az összeget, hátha sikerül. Egyben biztos lehetsz, nem fognak örülni neki.

2020. ápr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy próbáltam, ahogy te is mondod, arányosan, csak a fennmaradt összeget szerettem volna visszakérni, szerintem is így a korrekt. Nagyon elégedetlen vagyok velük, az órák színvonala sem volt megfelelő, de amiatt nem panaszkodtam, csak ez bánt nagyon, hogy a pénzemet nem akarják visszaadni pedig szóltam, hogy egyébként is nehéz anyagi helyzetbe kerültem, de ez se érdekelte őket. :/
2020. ápr. 18. 03:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

olvasd el az általános szerződési feltételeiket:

[link]

Én csak gyorsan átfutottam, így lehet elsiklottam felette, viszont nem találtam arra vonatkozó részt, hogy mi van akkor, ha a "diák" szeretné felmondani a szerződést vagy éppen vis maior helyzet van, csak olyan esetet írtak le, amiben a képző mondja fel a szerződést.

Én a helyedben ezt átbogarásznám alaposan, valamint ha kellett valamilyen képzési szerződést aláírnod a tanfolyam előtt, akkor azt is átnyálaznám, és ha nincs erre vonatkozó rész, akkor bizony a "kérlekszépenlégyszíves" hangnemből nyugodtan válts a követelőző, fenyegető stílusba, akár valamelyik jogvédő szervezet nevének bevonásával (pl DAS).

2020. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelviskolák csak a legvégső esetben adnak vissza pénzt. Mint te is írod, adtak alternatívákat. Azaz nem egyet, hanem egynél többet, tehát választhatsz. Hogy egyik sem felel meg, azt nyugodtan lehet úgy értelmezni, hogy ők hajlottak kompromisszumra, te meg nem. Ettől még persze bármely érdekképviselethez fordulhatsz, elvégre ez manapság csak az email továbbküldése.
2020. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most fosnak is 😒 fele diák lesz.

Sokkal kevesebbeknek kell a sz.r tanfolyamuk

Sajnálom..

2020. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, adtak alternatívát, de egyik sem megfelelő, ki kellett költöznöm a világ végére és itt nincs normális internetem, nem tudok online órán részt venni, de a nyelvvizsgát ezekben a hónapokban le szeretném tenni vagy legalábbis fel szeretnék rá készülni, később, a franc tudja mikor már nem lesz szükségem a nyelvtanárra meg nem is biztos hogy részt tudnék venni majd az órákon, ha nem költözök vissza. Egyébként se fer, hogy a marha drága privát bérlet árán akarnak online órákat adni, de ez más kérdés. Még akkor próbálkoztam, mikor nem lehetett tudni erről a nyelvvizsga nélküli dipli kiadásáról, de már akkor is tojtak a fejembre. Nekik az az összeg kb semmit nem jelent, nekem meg most nagyon fontos lenne. Szóval ezek után soha többet Katedra... :/
2020. ápr. 18. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy jó tanács hátralévő életedre: Ne nyígjál. Ki a fenét érdekel, hogy neked most nagyon kéne a pénz? Az embernek tartása is van. Amellett másnak is lehetnek éppolyan, vagy netán súlyosabb problémái.

" Egyébként se fer, hogy a marha drága privát bérlet árán akarnak online órákat adni"

Nos, ha jól felkészül az online oktatásra, akkor az pénzbe kerül. Ez már csak ilyen.

2020. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy másnak is vannak problémái sajnos, de ez most hogy a fenébe jön ide? Ők most tudnának segíteni, de még válaszra sem méltatnak. Nyilván nem itt fog megoldódni a problémám, de leírtam a tapasztalatomat, hogy ha már nem foglalkoznak azzal, hogy milyen negatív reklámot csinálnak maguknak, leglább mások is tudjanak a hozzáállássukról, és ne fizessenek csak úgy ki 100 ezreket nekik. Mert én, ha egy ilyet olvastam volna mielőtt befizettem az összeget, kétszer meggondoltam volna.
2020. ápr. 18. 15:46
 9/11 A kérdező kommentje:
A másik meg hogy nem mindegy, hogy milyen anyagi helyzetűvel teszik ezt, ez így különösen aljas és te is az vagy ha ennyi empátia se szorult beléd. :(
2020. ápr. 18. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg ne hisztizz. Sajnálatos, hogy ez történt de ez van. Ha se telefonon, se e-mailen keresztül nem tudod őket elérni, akkor így jártál. Valószínű perelni sem tudnál ezért, mert nyújtottak alternatívát. Azaz vagy később bemész az órákra vagy most megkapod online oktatásként.

Pénzt a legtöbb boltban sem adnak vissza ha számlával visszaviszel egy adott terméket. Ott is vagy kicserélik vagy a boltban levásárolhatod.


Valószínű a szerződésben is szerepel, hogy mi van akkor ha felakarod bontani.

2020. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!