Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsga-eltörlés azokra...

A nyelvvizsga-eltörlés azokra is vonatkozik, akik idén ősszel (2020 szeptember) kezdik meg az utolsó félévüket az egyetemen, és 2021 január-februárjában államvizsgáznak?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 10:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Ilyen alapon egy csomó minden felesleges amit az egyetemen tanítanak és azt is eltörölhetnék.

Én mérnökként tizedannyi matekot sem használok mint amennyit az egyetemen meg kellett tanulnom. Egy csomó gazdasági tárgyam volt amit szintén nem használok. Soha az életben nem fogok mikroökonómiai számításokat végezni, mégis tudnom kellett. Vagy ott vannak a tesik. Kitűnő mérnök lehetsz anélkül, hogy sportolnál, mégis kötelező az egyetemek nagy részén a tesi (valahol még úszás is). Az se normális dolog, hogy teljesítenem kell egy félév úszást különben nem kapok diplomát. És még rengeteg kötelező tárgyam volt amit nem használok. Volt amire a tanár mondta, hogy ezt már rég nem használják, de itt sajnos tudni kell, mert benne van a tantervben.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy messze nem az idegen nyelv a legfeleslegesebb ami kell a diplomához.

És persze lehet mondani, hogy akinek kell a munkájához az majd megtanulja, de akkor rengeteg mindenre lehetne ugyanezt mondani. “Aki sportolni akar az úgyis fog, aki meg nem annak felesleges a kötelező tesi.” “Az a néhány ember akinek kell a magas szintű matek az tanulja meg, a többi többszáz embernek meg felesleges.”

Na de sajnos az egyetem nem így működik.

2020. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nos én úgy írok, hogy meg fogom kapni a diplomámat, csak szóbeli nyelvvizsgám van egyébként. Nagyon jó tanuló voltam mindig is, matekból voltam mindig hármas, minden egyéb ötös. Na mikor főiskolára mentem és matek vagy hozzá hasonló a környéken sem volt, eldöntöttem, hogy már pedig én kitűnő leszel. Az is voltam mind a 6 félévben. Már elsőben elkezdtem németből magántanárhoz járni. Egy év után sikerült a szóbeli, elsőre. Írásbelire még 2 évig készültem összesen. 5ször voltam nyelvvizsgázni, de nem sikerült. A szóbeli se ért semmit, ugyanis a férjem unokatestvére Németországban lakik, német nemzetiségű a felesége. Meglátogattak minket, de semmit sem értettem abból amit mondtak. Teljesen más volt a kiejtésük, mint a tanárnak. Elkezdtem velük németül levelezni. Mindig kijavítoták a leveleimet. Mikor javítva mehmutattam a tanáromnak azt ő átjavította...😅 Azért ugrottam neki a németnek, mert 12 évig tanultam angolt és minden tanárom rossz volt. Utáltam. Nem magyaraztak semmit, mindig csak feladták a nyelvtan feladatokat. Szó szerint be kellett magolni a megoldást és abból feleltettek. Gondoltam tiszta lappal indítok. Ez lett a vége. El sem akartam hinni, hogy meg fogom kapni a diplomámat. Nagyon nem így szerettem volna, de ez van. És nem érzem úgy, hogy nem érdemelném meg, mert igen is sokat tanultam. Annyira örülök, hogy elkezdtem angolt tanulni. Nem akarok nyelvvizsgazni, csak, hogy alap szinten meg tudjak szólalni mondjuk, ha nyaralni megyünk. A férjem a munkahelye által tanulja a nyelvet és fel tudom használni az anyagait is. Szerintem a nyelvvizsga felesleges stessz! És igen, eddig úgy van, hogy csak azok kapják meg akik augusztus végéig államvizsgáznak. Szerintem nem fognak további engedményt tenni az online nyelvvizsga miatt.
2020. ápr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vonatkozik már rájuk.

A nyelvtudás fontos lenne, minden általános és közép sulit csinálhatnának kéttannyelvűnek, ha tényleg az lenne a cél, hogy beszéljenek az emberek más nyelveken is.

A nyelvvizsga követelmény ezt nem segíti elő. Olyan is van, aki megveszi, olyan is, aki egy vagyont kiad és soha meg nem fog szólalni azon a nyelven, és olyan, aki megfeszülhet, akkor sem szerez nyelvvizsgát.


Az már egy jó irány volt, hogy a felvételhez kelljen nyelvvizsga, de mellé kell pakolni a rendszert is, ami megtanítja a nyelveket.


Ha már oviban is ezzel találkoznánk, ha 12 évig végig minden nap beszélnének más nyelven az emberrel, akkor nyilván még tudná tanulni jobban.

De pl én jelentkeztem kéttannyelvűbe, olaszra és spabyolra is, ahol nem volt felvételi, csak elbeszélgetés és azért nem vették fel, mert azt mondták, nincs nyelvérzékem. Tehát most azok tanulhatnak nyelvet, akiknek jól megy. Ez csak mélyíti a szakadékot.

2020. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem én is, hogy meghosszabbítják, főleg hogy a következő félévben végzőknek még a felkészülést és a többszöri próbálkozási lehetőségét is jobban befolyásolja a járvány.

Akik most végeznek, korábban tudtak vizsgázni, szinte csak az utolsó időpontot vesztették el, ami még számított volna a diploma kiadásáig.

Nekünk márciustól őszig egyáltalán nincs lehetőségünk próbálkozni, ha akkor újranyitnak a vizsgahelyek akkor is csak kb egy dobásunk lesz, hogy a legtöbb helyen decemberi utolsó bemutatási határidőig meglegyen a bizonyítvány is.

Az online nyelvvizsga egyelőre nagyon nem egyértelmű, van ahol teljesen úgy tűnik mintha csak a felvételizőknek állna majd a lehetőség.

Nem beszélve arról, hogy nem mindenki számára lesz megoldható az online vizsga, ilyen önhibán kívüli körülményektől függővé pedig nem lehet tenni a diploma kiadását.

2020. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Rádasul ahogy olvastam angol es nemet nyelvvol lesz leginkabb. En ha olaszbol szeretnek nem is tudnek.
2020. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

10. vok

11#, igen, van sok felesleges tantárgy, ki kell tölteni a tanrendet, nehogy már a kolis szerdán 10-kor induljon haza... És a tanárnak is kell az óraszám.

A lényeg, ok, hogy mikro, makro, valszám, stb., de ezekből - ha nem tartozik a szakmához -, elég a kettes, akár kipuskázva, kisírva, bemagolva a kiadott tételeket, stb. stb. De a nyelvvizsgán nincs kettes, megfelt vagy ne felelt. Ok, hogy 60 % mindkettő, de amíg az egyikből van tétel, egy féléves tanulás és elég a kettes, addig a nyelvvizsga 60 %-a nem egy kettes tudást, hanem attól jobb. Vagyis, a nyelvvizsga 98%-osan szerintem felér egy 10-es értékeléssel vmelyik tantárgyhoz hasonlítva. Vicces lenne, ha az egyetemen az úszásnál az lenne az érdemjegy, letudok-e úszni egy hosszt vagy sem. Aki kapálózik, az is megkapja az aláírást és csak a lábmosóig jusson el...

2020. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!