Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet tanuljak tovább, vagy...

Németet tanuljak tovább, vagy oroszt kezdjem el?

Figyelt kérdés

Szóval második nyelvnek lehet választani pár nyelv közül. Németen és oroszon gondolkozom. Németet 8 évig tanultam és ebben az évben is volt szakkörként, viszont általános iskolában nagyon elsummákoltam a német tanulását, ennek az a következménye, hogy csak nagyon alapszinten tudok, viszont ha németet tanulnék akkor haladóba kerülnék, mivel ugye 8 évig németet tanultam.


Az lenne a kérdésem, hogy mit gondoltok? Folytassam, vagy kezdjem el az oroszt? Oroszból 4 év alatt letudok tenni egy középfokú nyelvvizsgát? Az egyetem miatt érdekel ez a kérdés



Mindenki azt mondja, hogy jó érzékem van a nyelvhez.



2020. ápr. 20. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én folytatnám a németet. Ha odateszed magad, fejlesztheted az eddig alaptudást, a haladó csoport meg még jobbá tehet. Hozzáállás kérdése.
2020. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Azt a nyelvet válaszd, amelyik közelebb áll a szívedhez! Engem 14 évig tanítottak németre. Nem ment, mert nem érdekelt a nyelv. Ocsmány nyelvnek tartom és bonyolult is. Az orosz nyelv számomra örök szerelem. Különleges és érdekes, így örömmel tanulom. Ha szívből szeretnél megtanulni oroszul és teszel is érte, szorgalmas vagy, akkor nem lehetetlen a középfokú nyelvvizsga. Hajrá!
2020. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Németet. Több haszna van, mint az orosznak. Kivéve ha orosz tanar vagy tolmács akarsz lenni. Több dokumentació és hasznos irodalom van németül, mint oroszul. Függ egyebkent a többibképessegedtől, meg hogy hova kerülsz majd dolgozni. Ha orosz céghez, amit nem tudhatsz előre akkor igen. De nagyobb eséllyel kerülsz be valahova német tudással. Szép nyelv. Jó nyelv. Mocsok szarul tanitják, de minden nyelvet mocsokul tanitanak középiskolában. A német alapodat könnyebben húzod fel nyelvvizsgára, mint a 0 oroszodat. Megjegyzem nálunk csak annak volt esélye megkarcolni a középszintűt második nyelvből, akit a vastag szülők rendszeresen küldtek nyaralni az adott nyelvi térségbe, illetve külön nyelvórákra fizették be...
2020. ápr. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Oroszt.
2020. ápr. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!