Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?...

Milyen nyelvet tanuljak? Nemetul evekig tanultam, de elfelejtettem a nyelvet. Inkabb kezdjem el az angolta nullarol vagy kezdjem ujra a nemetet?

Figyelt kérdés

Melyikkel ernek celt hamarabb? Szeretnek egy nyelvvizsgat, most gyeden vagyok es meg 2 evem van magammal valamit kezdeni.

Erdemesebb lenne a nemetet elovenni es ujrakezdkre beiratkozni?

Vagy hagyjam es tanuljak egy teljesen uj nyelvet az angolt?

Mit gondoltok?


2016. okt. 21. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Angollal többre mész, az szinte mindenhol alapelvárás. 2 év alatt egy középfok elérhető, ha jól tanulsz.
2016. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a nyelvvizsga a fontos, akkor a némettel valószínűleg előbb érsz célba, mert már ismerős. Ha az is fontos, hogy mire tudod használni, akkor érdemes megnézni a munkahelyed követelményeit, irányát, stb. A legtöbb helyen az angolt preferálják, persze, ha Ausztriában dolgozol, stb. akkor azért van létjogosultsága a németnek is. Én angoloznék.
2016. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem arra voltam elsosorban kivancsi, hogy az angol a legjobban preferalt nyelv.

Hanem arra, hogy inkabb a nemetet kezdjem e ujra.

A munkahelyemen mindegy melyik, csak legyen.

2016. okt. 21. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a nyelvvizsga a cél, akkor mindenképpen a németet javaslom. És igen, érdemes németet tanulni, hiába mindenki az angolt mondja.

A németet már tanultad, sokkal hamarabb meglenne a nyelvvizsgád. A német az elején nagyon nehéz, de utána már szinte csak szavakat kell tanulnod, miután tisztában vagy a nyelvtannal.

Az angol az elején nagyon könnyű utána egyre nehezedik.

Én tanultam mind2-t, előbb német, majd angol, de rájöttem nem kellett volna a németet abbahagynom, mert nekem az jobban megy. Az angol abszolút nem, se a beszéd, se a beszédértés.

A nyelvvizsga után pedig akár elkezdheted az angolt is.

2016. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!