Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jogász képzésre járok, szerint...

Jogász képzésre járok, szerintetek van értelme japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Hogy gondoljátok, megéri a japán nyelvet használni, vagy úgyse nagyon veszem hasznát a későbbiekben?
2020. ápr. 20. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz a Japánban akkreditált nagykövet attaséja.
2020. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Ha komoly jogász hallgató lennél, tudnád rá a választ. Tudtommal értelmiséget képeznek ott, egy értelmes ember pedig tudja, hogy jó pap holtig tanul, ahogy a mondás is kifejti... Főleg ezen a pályán, amikor úgyis az lesz az életed hogy folyamatosan képezd magad.
2020. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tekintettel arra, hogy van olyan ismerősöm, akinek kínai nyelvtudása miatt egy sanghaji ügyvédi irodával partner-szerződése, illetve olyan is, aki kvázi angolul alig érteti meg magát, mégis több ügyvédből, ügyvédjelöltből álló irodát vezet, így úgy gondoltam, hogy nem követek el súlyos vétket, ha megkérdezem szélesebb körben is, kinek mi a véleménye róla.
2020. ápr. 21. 15:07
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok benne biztos, de szerintem az itteni joggal ott nem nagyon lehet mit kezdeni, de hobbiból tanulhatod, ha érdekel, hátrányod nem lesz belőle.
2020. ápr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
felesleges, így is úgy is minimálbéres állásod lesz jogászként. nagyon alja már ez a szakma
2020. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Érdekes. Nekem nem így tűnik, de sebaj :D

Persze, aki úgy végzi el, hogy nincs kimomdottan érzéke hozzá, vagy a jogász diplomások átlagát nem lépi meg valamivel egy fokkal [akár nyelvtudás, akár szorgalom(!)], de ezen nem kell meglepődni. A vízvezetékszerelőknél is egy átlagosnak mondható szakembernél jóval többet fog keresni az, akinek van érzéke a hirdetéshez, vagy saját maga eladásához, vagy jó annyira, hogy mások ajnálják tovább.

A legnagyobb tévhit, hogy túltelített a jogász szakma. A jó jogászokat keresi mindenki, mert arra van kereslet.

Nekem másodévesként sikerült állást találnom egy irodában egy, hallgatóhoz képest jó keresettel és szeretem is csinálni. Mindezt csak szemléltetésként mondom el.

2020. ápr. 25. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
egy kezdő fodrász többet keres mint egy jogász szóval sok sikert. az összes jogász ismerősöm minimálbéren teng
2020. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem állítottam, hogy nem keres jobban egy fodrász. De ez minden szakmánál így van, egy jogász is kereshet minimálbért (bár leginkább közhivatalnokként) és egy ablakos is lehet multimilliomos. És egyébként sem minden a pénzről szól. Minden esetre más típusú a két hivatás. Azért a jogász szakma még mindig az egyik legnagyobb presztizzsel bíró szakma, bárki bármit mond.
2020. ápr. 26. 10:18
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
ömlenek ki a jogászok az egyetemekről, legbutább emberek is jogászok lehetnek. nincs már semmi presztízse ennek a szakmának
2020. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Jogász vagyok, így osztanám meg a tapasztalataimat.

Japán nyelvre az ég világon semmi szükséged nem lesz, francia, német, spanyol az angol mellett jól jön.

Amit az 50%-os írt, meg kell, hogy erősítsem. Ez szakma már nem olyan mint régebben volt, elképesztően lesüllyedt a szakma színvonala, presztízsről màr nem igazán lehet beszélni, tucat szakma lett...A fizetés sem igazán jó, a egyetemek színvonala meg a béke feneke alatt, nem nehéz cum vagy summa cum laude megszerzése ebben a rendszerben, mivel nagy részben magolás és nem jogesetcentrikus, nem a jogi gondolkodás elsajátítására tanít, ebből kifolyólag mindenki elvégzi (max csúszik). Meg lehet nézni egy bécsi jogi képzést vagy még Nyugatabbra más országok képzését meg jogászi szakma színvonalát, nem véletlen, hogy sok magyar már nem is ide jelentkezik jogra, aki jó nyelvből... Sokkal több jogász van mint amire szükség van ma Magyarországon. Tudom még az elején vagy, én is így gondoltam ahogy te, aztán az élet, munka világa és kollégák tapasztalata megváltoztatta a véleményem. Amikor az ügyvèdeknek másodtevékénység is kell, hogy biztos bevételi forrásuk legyen, meg amikor nagy ügyvédi irodák mondanak fel ügyvédeknek, jelölteknek most, akkor abból lehet következtetni, hogy akkora tartalék meg bevétel mégsem volt, ami több hónapra elég lett volna... És akkor azokról nem beszéltem, akik folyamatosan képzik át magukat jogról gazdasági képzésekre vagy éppen nem jogi munkakörben helyezkedtek el. Sajnos nincs friss mstatisztika, de a pályaelhagyók száma nagy.

2020. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!