Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai nyelvet mennyire...

A koreai nyelvet mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 23:55
 1/4 anonim válasza:
33%

Szerinted?


MINT ÁLLAT!


De majd mindjárt jön 200 troll, akik leírják, hogy ők K-POP dalokat hallgatva szereztek anyanyelvi szintű tudást! >:)

2020. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit komolyabb választ kaphatnék?
2020. ápr. 26. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én magamtól tanulok lassan 4 éve. Az, hogy nehéz-e, mindenki maga tudja megmondani, de azért leírom a tapasztalataimat.


A koreai írás, más néven Hangul-t (ejtsd.: hángül) mindössze 20 perc alatt el tudod sajátítani, de meg kell értened hozzá, hogy sok esetben, hogy ejtik ki (mert nem mindig úgy, ahogy le van írva. Ez nálunk is igaz, pl.: mondja = mongya). A nyelvtani résszel azért már lesznek problémák, de semmi sem lehetetlen. Többségben angol magyarázatok vannak, amelyeket nem biztos, hogy először megértesz, de ha jó angolos vagy, akkor ez nem probléma számodra. Harkai Daniella lefordította a TTMIK anyagokat (pdf fájl) magyarra így már az is elérhető a kevésbbé jó angolosoknak.


Visszatérve a nyelvre. Egy éven belül (ha minden nap szánsz rá egy kis vagy sok időt) szerintem biztos eljutsz A2-es szintre, ami az alapszint. Szerintem a B1-B2-es szinten van a legtöbb nyelvtani rész, amit nincs mese, meg kell tanulni. Most, hogy karantén van, így több is az idő (persze nem mindenkinek). És ami a legfontosabb: nem kell nyelvzseninek lenned egy ilyen nyelv megtanulásához. A lényeg, hogy legyenek céljaid vele, munka, tanulás, stb.. (ha nincs, az se baj, majd lesz :))

Megemlíteném még, hogy a nyelvvizsgát tudsz tenni, de nem fogadják el továbbtanulási plusz pontszámnak. (ha még középiskolás vagy)


Ma bármi kérdésed van, nyugodtan írj ide vagy privátban.

Szép napot! ^^

2020. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem ezt a kérdést, hogy egy adott nyelv nehéz-e. Mégis mihez képest nehéz vagy könnyű? Több nyelvet is tanultam, de sosem éreztem a különbséget köztük. Az alapszint mindig "könnyű", az anyanyelvi szint mindig "nehéz". De még ez sem jó megfogalmazás, mert az sem nehezebb, csak az elérése több időt igényel.

A másik dolog meg, hogy mit jelent egy nyelvet megtanulni? Ha középszinten vagy, akkor már azt mondod, hogy megtanultad? Vagy elég hozzá az alapszint is? Vagy teljesen anyanyelvi szinten kell tudnod a nyelvet, úgy, hogy sosem hibázhatsz többet, mint az anyanyelvi használói a nyelvnek? Mikortól érzed azt, hogy te már megtanultad a nyelvet? Én angolul óvodáskorom óta tanulok, most 34 vagyok, és anyanyelvihez közeli szinten beszélem a nyelvet, mégsem érzem azt, hogy megtanultam volna. A mai napig előfordulnak olyan szavak, kifejezések, nyelvtani szerkezetek, amikkel eddig még nem találkoztam.

2020. máj. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!