Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol tanulás Király Rudolf...

Spanyol tanulás Király Rudolf könyvéből? (Nyelvtani hibák? )

Figyelt kérdés
Az egyik leckében ezt írja: 1, Melyik könyv zöld? - ¿Qué libro es verde? Szerintem ez így helytelen, én így mondanám: Cuál libro es verde? Aztán így folytatja: 2, ¿Cuál es la regla amarilla? Melyik a sárga vonalzó? Ez így persze már helyes. Nektek mi a véleményetek az első mondatról?

2020. ápr. 26. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A ¿Qué libro es verde? mondat tökéletesen helyes, de a ¿Cuál libro es verde? is, csak ezt inkább az amerikai spanyolban használják. Az európai norma főnév előtt a qué-t, míg máskor, pl. ige előtt, vagy önállóan a cuál-t preferálja: ¿Qué asignatura te gusta más y cuál menos?

De úgy is lehetne kérdezni, hogy ¿Cuál de los libros es verde? (ez egy hajszálnyit más, mint a ¿Qué libro...?)


(Amúgy nem akarok beleszólni, de én biztos valami modernebb tankönyvet választanék a helyedben. A maga idejében Király műve méltán volt népszerű, és nem állítanám, hogy hemzsegnek benne a nyelvtani hibák, de a módszertani szemlélete és a nyelvi anyaga már eléggé idejétmúlt.)

2020. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!