Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit keres egy német vagy...

Mennyit keres egy német vagy orosz tolmács?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 30. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat fizetnek ezért. De nem egészben kapnak fizetést, hanem KATÁ-s vállalkozóként minden alkalomra külön szerződnek velük.
2020. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem helyetted: kísérő tolmácsolás 8 ezer Ft. plusz áfa óránként.
2020. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyilván rákeresni én is tudok, de én ennél konkrétabb tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mondjuk egy hónapban általában mennyi megbízásod van/mennyit tudsz vállalni, és átlagosan mennyit keresel egy hónapban. Vagy ha van ilyen ismerősöd, akkor ő mennyit keres. Szívesen lennék tolmács, de kicsit ilyen kiszámíthatatlannak tűnik a dolog és ha kevesebbet keresnék vele, mint a jelenlegi munkámmal, akkor inkább nem váltok.
2020. ápr. 30. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem kell váltani...
2020. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy van itt is, mint a legtöbb "normális" (nem az a lényeg, hogy másokat lehúzzon, átverjen, hanem a teljesítmény számít) szakmánál.

Ha jó vagy, be tudod magad dolgozni néhány év alatt úgy, hogy legyen elég megbízásod. Ha kiemelkedően jó vagy, válogathatsz is, többet kereshetsz. Ha átlagos vagy, akkor vagy szerencséd lesz vagy nem. Ha átlag alatti minőségben fogsz tolmácsolni, akkor, hmmm...

2020. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én fontosnak tartom, hogy bármit is csinálok, azt jól csináljam, nem mellesleg nekem a német a második anyanyelvem, oroszul is jól beszélek, voltam is kint, tehát induljunk ki abból, hogy nem ilyen két szó között “öö izé” tolmács lennék :D


De mit értetek az alatt, hogy “jól” is lehet vele keresni? Ez most havi 400 ezret jelent, vagy másfél milliót? Mert nagyon nem mindegy, pont ez érdekelne :D

2020. máj. 1. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit? Szorozd be a #2 válasz által írt óradíjat annyi órával, amennyit NETTÓ tolmácsolással akarsz és TUDSZ tölteni. Mivel ez elég fárasztó is tud lenni, és a nettó, fizetett órák mellé sok-sok nem fizetett háttérmunka is társul, nem biztos, hogy annyit tudsz dolgozni, amennyit akarsz...


Pl. ha teljes munkaidővel számolsz, akkor az heti 5 nap, napi 8 óra. Ha ennyit akarnál tisztán tolmácsolással tölteni, ahhoz jó eséllyel heti 60-70 órát kellene munkával kapcsolatosan eltöltened. Pl. ha reggel 8-kor kell kezdened, akkor nem eshetsz be 7:56-kor, hanem minimum fél, de van amikor egy órával előtte illik ott lenned, leegyeztetni a menetrendet a szervezővel, ellenőrizni, hogy minden szükséges technikai feltétel adott-e a tolmácsoláshoz stb...

Aztán ha jól akarod csinálni, készülni is kell előre a témára (!), aztán intézni kell a cégügyeidet, egyeztetni kell a könyvelőddel is, stb. stb..

2020. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!