Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti melyik nyelvet választanáto...

Ti melyik nyelvet választanátok a felsoroltak közül? Miért? Hol lehet azzal a nyelvel jól megértetned magad (az adott nyelv országán kívül persze)? És szerintetek miért jobb az a nyelv a felsorolt nyelvektől?

Figyelt kérdés
A nyelvek:orosz, kínai, francia, olasz, német, lengyel, spanyol. A válaszaitokat előre is köszönöm!

2020. ápr. 30. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Német. Nagyon sok jól fitető munkalehetőség kínálkozik annak aki jól tud németül :) keresett a piacon,
2020. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Még egy szavazat a németre. Keresett, hasznos, és angol után (nem mindenkinek nekem például) könnyen tanulható. És tudom hogy nem sokan vannak így vele, de szerintem szép nyelv is.
2020. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek a 2es válaszolóval!
2020. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Én 3 idegen nyelven beszélek. Angol, német, orosz. Ez a hasznossági sorrend is.


Spanyol, francia meg ilyenek...sokra nem mész velük, inkább csak az adott országban. Kínai gazdasági szempontból hasznos lehet.

2020. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy franciát még Kanadában is jól lehet használni.
2020. máj. 1. 01:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Európában tényleg gyakorlatilag alapelvárás a német. Viszont ha kicsit messzebbre tekintesz, akkor a spanyol a leghasznosabb a többi felsorolt közül (a világrangsorban a második helyen áll a beszélők számát tekintve). Az USA-ban bizonyos déli területeken elkerülhetetlen az ismerete, nem beszélve Közép- és Dél-Amerikáról.

A franciát ugyan szintén több helyen beszélik Európán kívül, de majdnem mindenütt elboldogulsz az angollal is, pl. Kanadában csak egy kisebbség nem érti jól az angolt.

Még az oroszt lehet jó választás, aminek a tudása Magyarországon eléggé visszaesett, így ha az érdeklődésed kelet felé irányul, jó választás lehet, ugyanúgy, ahogy a mandarin.

Amúgy minden attól függ, hogy pontosan mi a célod a nyelvtanulással, milyen területen szeretnél elhelyezkedni, mert adott esetben pont egy kevésbé beszélt nyelvvel tudsz jó állást kifogni.

2020. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

#5

De ott beszélnek angolul is. Tehát kb felesleges. Spanyol meg akkor hasznos, ha Dél-Amerikában akarsz élni, vagy Spanyolországban, de gazdaságilag ezek az országok nem túl csábítóak.

2020. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd amelyik neked tetszik mert úgy tudod a legjobban tanulni C:

Amúgy ha csak és kizárólag az elhelyezkedés számít akkor egyetértek az előzőekkel:német,kínai esetleg orosz

2020. máj. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Nekem igazából mindegyik nyelv tetszik.Csak nem tudom eldönteni mégis melyik lenne közülük a legjobb választás. Ezért kértem a tanácsotokat.

2020. máj. 3. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!