Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Duolingo-val le lehet...

A Duolingo-val le lehet nyelvvizsgázni középfokra?

Figyelt kérdés
Nyár végére szeretnék angolból nyelvvizsgázni. Mondjuk, a vírus miatt nem biztos, hogy összejön... Mennyire hasznos ehhez a Duolingo?

2020. máj. 2. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán készít fel a valós életi beszélgetésekre, max szavak és alap mondatok tanulására jó
2020. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Időpocsékoló app időmilliomosoknak alapfokú szókincs ismételgetésére. (Végigtoltam a falig, hogy megnézzem, hova nő ki... semmi nincs benne.)
2020. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hibái, meg vannak benne bosszantó dolgok, de azt cáfolom, hogy időpocsékolás lenne.

Autodidakta módon tanulom az angolt, több mint 50 napos széria van mögöttem és azt kell, hogy mondjam, nekem sokat segített és fejlődtem is rendesen az app-nak hála (no meg a szorgalmamnak).

Egy nyelvvizsgát erre alapozni nyilván nem lehet, de gyakorlásnak nem rossz!


2-es "semmi nincs benne"

Minek kéne benne lenni.....kinder tojás?, vagy ilyesmi?

:)

2020. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, végigcsináltam, hogy megnézzem, meddig visz. Semeddig. Ha egy szót se tudtál, akkor nyilván 100 új szót tanulsz vele és csókolom. És eltöltöttél vele mennyi időt?

Na, erre mondom, hogy nincs benne elég. Azt a sok-sok hetet, hónapot, amit a pötyögéssel töltöttél, produktív tanulással töltve már simán beszélnéd a nyelvet! Haladsz, persze, mert a semminél minden több. De hogy mennyit haladsz és mi felé,a z nem mindegy. Ha mindent megtanulsz, ami benne van, akkor sem lesz elég semmire sem. Ez a nagy baj. Meg az időpocsékolás.

2020. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Látom azért te is finomítod a véleményedet. :)

Először azt mondtad, hogy nincs benne semmi, mostanra meg azt mondod hogy "nincs benne elég".

Nem szeretnék nagyon belemerülni a vitába, de....

Ha szerinted, a Duolingós nyelv gyakorlás idő pocsékolás, akkor ennyi erővel bármilyen nyelvoktató könyv olvasására is mondhatnád ugyanezt.

A Duolingónak eleve van két előnye egy könyvvel szemben:

- hallod a kiejtést - a könyvben ilyen lehetőség nincs, hacsak nincs hanganyag mellékelve, de akkor meg már szgéphez vagy kötve.

- beszéltet az alkalmazás, tehát nem csak passzívan hallgatod a nyelvet, hanem a beszéd részét is gyakorolod.


Csodát persze nem kell várni ettől, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy az okos telefonok egyébként is ott lapulnak szinte mindenki zsebében (akár Duoligózik valaki, akár nem) így bármikor előkaphatja az ember és gyakorolhat, akkor is ha épp csak pár perce van erre, jó ez az alkalmazás.


Eltértünk az eredeti témától.

Tehát:

Szerintem a Duolingo alkalmazás önmagában nem elég a középfokú nyelv vizsgához.

Viszont arra a kérdésre, hogy "Mennyire hasznos ehhez a Duolingo" mindenképpen pozitív a válasz.

Nyilván, ha valaki már magasabb szinten tart és van egyéb lehetősége - pl. nyelvtanárhoz, vagy angol nyelvi csoportba járni - akkor nem biztos, hogy ezt kell választani, de a legtöbb esetben ez hasznos eszköz a nyelvtanuláshoz.

Értem én, hogy valakinek már uncsi ez, de ettől függetlenül szerintem inkább rábeszélni kellene az embereket, nem lebeszélni róla.

Ha valaki már túlnőtte, úgyis elhagyja majd.


Üdv!

2020. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali, az ötös vagyok és megkövetem a négyes hozzászólót.

Most, hogy már hosszabb ideje foglalkozom a Duolingóval (is) meg más nyelvoktató alternatívákkal is azt kell, hogy mondjam, hogy sok dologban igaza van. Az Önámítást támogatja pl. az a dolog, amikor a Duolingo rendszerén belül lépkedsz felfelé, majd eléred a legfelső szintet (gyémánt liga) és azt gondolod, hogy az angol tudományod ezáltal valami magasabb szintre jutott. Aztán kipróbálsz egy másik környezetet és rájössz, hogy mennyire nem vagy sehol. Mennyi minden hiányzik még, amit a Duon belül hiába keresel.

Igaza van a négyesnek abban, hogy sok időpocsékoló kör van a Duo-ban, ami már nem a hasznos ismétlés, vagy gyakorlás kategóriája. Egy gyémánt ligában pl. nem kéne már gyakoroltatni az "I have a black dog" szintű mondatokat, mert csak elveszi az időt a komolyabb dolgoktól.

Eljutsz egy szintre és azon túl nem érzed a haladást.

Persze nem mondom, hogy nem adott hasznos tudást a DUO, de egy ponton túl érzi az ember, hogy ez kevés és rájössz, hogy hiába várod, hogy majd több lesz. De nem lesz több. Van sok szó, meg állandósult szókapcsolat, ami nagyon fontos lenne a hétköznapi beszéd és a szöveg értés során, de ezek soha nem kerülnek elő, hiába is várod. Korábban volt olyan elképzelésem, hogy ha esetleg a fizetős verzióra váltanék, akkor talán megnyílnának újabb lehetőségek, témák, de aztán kiderült, hogy a fizetős verzióval sem változna lényegileg a dolog.

Továbbra is azt mondom, hogy érdemes ebbe belekóstolni, de túl sokáig nem érdemes itt leragadni. És is már nagyjából egyetértésbe is kerültünk a négyes kollégával.

2020. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítek:

És itt ezen a ponton már nagyjából egyetértésbe is kerültünk a négyes kollégával.

2020. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!