Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet nyelvvizsgám? (Angol...

Lehet nyelvvizsgám? (Angol tanulás? )

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 4 éve tanulok angolt. De az első 3 évben nagyon rossz volt a tanáom a dolgozatok közben mindig telefonált nem érdekelte hogy puskázunk e nem is akart tanítani, kérdezni sem lehetett tőle. Egy éve új suliban vagyok. Új a tanárom is NAGYON szeretem nagyon jól tanít elkezdtem érteni és szeretni az angolt. De mindenki tud angolul valamennyire rajtam kivűl. Nagyon félek hogy így mi lesz velem, hiszen angol tudás nélkül konkrétan utcaseprőnek mehetek el. De nem tudom hogy tudnám bepótolni azt a tudást amit eddig nem kaptam meg. Olyan nagyon alapokra gondolok mint például tegnap tudtam meg amikor a tesóm magyarázta hogy a folyamatos jelennél (inges alak) mimdig kell az am is are. Es ismétlem 4 éve tanulok angolul . Ez nagyon reménytelen? Van valamilyen oldal vagy módszer ahol fel tudom tornázni magam? Most a karantén alatt amúgy is van időm, de nem is a szókincsemmel van baj azt összeszedem filmekből zenékből, hanem inkább én magam nem tudok mondatot fogalmazni, nem tudom helyesen a nyelvtant.


A válaszokat előre is köszönök



2020. máj. 2. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
online játékokkal játszol?
2020. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán szoktam. Lány vagyok így csak 1-2 érdekel maximum.
2020. máj. 2. 23:34
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
én is az vagyok, nekem 1 játék elég volt hogy anyanyelvi szintre hozzam az angolomat. most Angliában élek az angol párommal. csak gyakorlás kérdése a nyelv :)
2020. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 timiandi ***** válasza:
100%
Én a legtöbb tudásomat youtube videókból szedtem, csak angolul nézek már videókat és sajnos elég dokat, így rám ragadt.
2020. máj. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt annó a helyzet általánosban.Aztán egyszer kettes lettem félévkor és rájöttem hogy nem mehet tovább.Én azt tanácsolom hogy majd járj el külön nyelvtanárhoz énis ezt tettem.Én 7-től kezdtem angolt így tanulni és 8-ra már 5ös voltam.Nyelvvizsga meg 10.-év végén beugrott (középfoku).Szerintem csak simán sulis tanulással meg filmnézéséssel és játékokkal nem fog menni.De kitudja hátha te fogékonyabb vagy bármit döntesz kitartást és sok sikert.
2020. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor nézd át a nyelvtant. Youtubeon is vannak ilyen videók, ahol érthetően elmagyarázzák. Pl eszter gotschallnak vannak ilyen videói, de mást is biztosan találsz. Vagy ha úgy érzed szükséged van rá és meg tudjátok fizetni, akkor keress fel egy magántanárt, akivel gyakorolhatsz pluszban (karantén után).
2020. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

"nekem 1 játék elég volt hogy anyanyelvi szintre hozzam az angolomat. most Angliában élek az angol párommal"

Akkor neked nem az a játék segített, hanem a szerelem. Úgy könnyű! ;-)

2020. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vegyél végig magadtól egy kezdő könyvet (lehetőleg mindennel együtt: olvasós, hallgatós, stb. feladatok is, nem csak a száraz nyelvtan). Pl. a Solutions vagy English File a neten is elérhető hanganyaggal együtt, keress rá.
2020. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"nekem 1 játék elég volt hogy anyanyelvi szintre hozzam az angolomat"

Remélem, nem baj, hogy ezt a következő 10 évben mindenkinek bemásolom, aki angolul szeretne jobban tudni, mert ez egy ragyogó módszer, érdemes közkinccsé tenni.

2020. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Remélem, nem baj, hogy ezt a következő 10 évben mindenkinek bemásolom, aki angolul szeretne jobban tudni, mert ez egy ragyogó módszer, érdemes közkinccsé tenni."


Dungeons and Dragons a játék neve, annyi a lényege, hogy angolul kell játszani angol anyanyelvű emberekkel.

2020. máj. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!