Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanulja, vagy beszéli...

Aki tanulja, vagy beszéli ezeket a nyelveket finn, holland, svéd, melyik a legnehezebb illetve mi az ami nehezen megjegyezhető bennük?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
En magyar-finn vagyok es beszelek ezek kozul svedul. Szerintem a finn a legnehezebb ezek kozul, a sved es a holland nagyjabol egy szinten mozognak, ha tudsz angolul es nemetul az sokat segithet az elejen. Viszont rossz iranyba is vihet,ha folyton angolul vagy nemetul mondanad, mert nagyon hasonlo. Finnel a nyelvtan nagyon nehez, viszont akcentusa egy magyarnak altalaban nincs,tehat a kiejtes konnyu, svednel meg a kiejtes nehezebb egy magyarnak, nem mintha a nyelvtana olyan nagyon konnyu lenne. Ha van kerdesed irj nyugodtan, akar privatban is.
2020. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
82%

Ez nagyban függ attól is, hogy 1. hogyan vagy "behuzalozva", illetve 2. attól is, hogy beszélsz-e a magyaron kívül más nyelvet, és ha igen, milyet.


1.

Pl. nekem a ragozó nyelvek, amiknek a struktúrája valamelyest hasonlít a magyarra sokkal gyorsabban tanulhatók, mint a flektáló vagy izoláló-típusú nyelvtannal rendelkező nyelvek. Nekem a finn és a török elég könnyen ment, és megy, de pl. az oroszt vagy az izlandit 3-4x kezdtem el, és mindig megakadtam benne (svéddel csak picit foglalkoztam, az könnyebb valamelyest, hollanddal nem foglalkoztam sokat).


2.

Ha tudsz mondjuk norvégul, akkor a svéd könnyű lesz, de ha tudsz mondjuk törökül, vagy pláne észtül a magyar mellett, akkor a finn lesz egyszerűbb, mert a a szavak nagy részét nem is, de a struktúrát már ismerni fogod.


A finn nyelvben nekem a paralitikus, accusativus egyes- és többes számú helyes használata volt nehéz, valamint a számnevek ragozásával szenvedtem sokat. Továbbá az, hogy az írott és a beszélt nyelv eléggé különböző, és ezeket külön-külön is érdemes emiatt tanulni.

2020. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!