Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel motiváljam magam a...

Mivel motiváljam magam a tanulásra , ha tudom, hogy a sok erőfeszítés ellenére semmit sem fogok tudni majd kezdeni az adott tudással?

Figyelt kérdés

Kezdem elveszteni a motivációm a tanulásban, pedig nagyon szeretem az adott nyelvet , viszont úgy érzem mindig csak elviszi a pénzem és nem lesz belőle hasznom. Nézegettem az egyetemet, mert nagyon érdekelne a fordítói munka..örülnék , ha tudnék pénzt is keresni később a nyelvtudással, no meg tényleg érdekel, szeretek tanulni, viszont mivel munka mellett sehogy sem fog menni , ezért most kicsit elment a kedvem az egésztől.

Órákat tanulok és hajtok , hogy meglegyen az emelt nyelvvizsga , de most megint azt érzem, hogy ez is majd csak arra lesz jó, hogy elmondhassam , hogy van , viszont hasznom nem származik majd belőle.

Külföldre a párom miatt nem mennék ki (dolgoztam már kinn) főleg, hogy már babát tervezünk.

Hogy találjam meg ismét a motivációm, ha tudom hogy ez mindig csak egy hobbi marad?



2020. máj. 13. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont azert nincs motivaciod mert azt gondolod,hogy csak egy hobbi marad. Egy nyelvet nem lehet csak ugy megtanulni...fugg az egyentol, az idotol, attol hogy a tanulasi eszkozok mennyire hatekonyak...na es persze tevhitt az is hogy nincsenek lejtok az "ut" alatt. Szerintem valtoztasd meg az elkepzelest eloszor. Pl: a fo celod ne az legyen hogy meglegyen az felsofoku nyelvvizsga, hanem az hogy minden nap valamivel tobbet tudj az adott nyelven. Tessek ismetelni es ismetelni, ha tenyleg szeretnel vele valamit kezdeni, akkor tanulj..meg akkor is ha nehezen tudod ravenni magad.
2020. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, nem lehet tudni, mit hoz az élet. Lehet, hogy egyszer még áldani fogod az eszedet, hogy folytattad a tanulást.

Találhatsz olyan munkát Magyarországon is, amihez éppen ez a nyelv szükséges.

Nem a nyelvvizsgáért kell tanulni, hanem a tudásért.

De ha ez a nyelv a francia, és megakadsz valahol, szívesen segítek.

2020. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
minél többet tudsz annál többféle dologgal foglalkozhatsz felnőttkorodban
2020. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annak idején gimiben lesz*rtam a németet, alig tudtam megmukkanni 4 év tanulás után. Egyetemen viszont nagyon hasznos lett volna, kénytelen voltam magántanárnál megtanulni. Nem gondoltam volna, hogy valaha bármi előnyöm származna a német nyelvtudásomból, aztán mégis lett. Erre gondolj te is, hogy valószínűleg valamikor előnyöd lesz belőle vagy szükséged lesz rá.
2020. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!