Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol + német egyszerre?

Angol + német egyszerre?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, kell egy alap és egy középfokú nyelvvizsga a diplomához. Az angolt már elkezdtem magántanárnál, a németet viszont önszorgalomból szeretném (a némethez értek valamit).

Nem lenne gáz egyszerre tanulni a 2 nyelvet?


2010. júl. 29. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
én az angolt és spanyolt tanulom egyszerre.az angolt a suliban is, de az semmit nem ér, úgyh inkább otthon, és a spanyolt is otthon, meg németet is tanulok a suliban, de abból már van középfokúm. azon kívül, hogy néha felcserélem a szavakat, és sokszor más nyelven jutnak eszembe dolgok, nincs vele probléma.
2010. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

èn nagyon nagyon jól beszéltem angolul angol nyelveterületen is éltem pár évet és abban az idöben szinte angolul beszéltem egésznap, mikor kikerültem németországba és rögtön nyelviskolával indítottam nulla németröl.

Hát én ennyit egy nyelvel még nem szenvedtem.

Még a mai napig is felcserélek sok szót, hiába beszélem most már perfektüla németet is, de mindegyiket jol beszélem, magyarra mindegyiket tudom fordítnai, de a két nyelvet nem tudom egymás után váltani.

pl ha az irodába jön egy angol nyelvö telefon van hogy a német helyett utánna is angolul beszélek, vagy ha az ügyfél angolul kérdez de nekem meg kell kérdeznem a kolléganömet németül van hogy észre sem veszem de németül válaszolok az ügyfélnek.


iszonyat nehéz a kettö együtt, föleg hogy rengeteg szó egy kicsit hasonlít.

2010. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ütköznek, szerkezetileg is, szókincsben is eléggé különböznek, úgyhogy mehet a kettő, különösen, hogy a németet kezdted el előbb.
2010. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az angolt most a nulláról kezdtem, de nagyon tetszik a kiejtés, illetve hogy valamivel könnyebb a nyelvtana, mint a németnek. Ettől tartottam én is, hogy ha elkezdem, összekeverem a szavakat, de sok-sok gyakorlással remélem nem lesz ilyen problémám.

Még egyszer köszi.

2010. júl. 29. 15:39
 5/7 anonim válasza:

Semmi gond nem lesz vele. Jövőre kezdem a kéttannyelvű közgázt és 19 óra angolom lesz 23 német mellett plusz mindkettőböl a szakmai :)eddigis is általnáos iskolai szinten ilyen intenzitással tanultam a kettőt.Megy minden és nem keverem, neked is fog úgy menni hogy nem kevered és mindkettőt beszéled.Azért merem ezt kijelenteni mert oké hogy te egyetemista vagy de ez nem kor és helyzetfüggő. Ez rajtad múlik hogy mennyire leszel jó e két nyelv terén.


Sok sikert, csak ügyesen.


Lili/15 :)

2010. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja és ha nulláról indulsz akkorsem lehetetlen és ugyan annyi az esély : ) elöző voltam.
2010. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tegnap 20:02-es, nem a károlyiba fogsz menni véletlenül?:D
2010. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!