Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-német egyszerre?

Angol-német egyszerre?

Figyelt kérdés
Angol-német szakon szeretnék tovább tanulni. Szerintetek érdemes ezt a két nyelvet összekombinálni? Nem okoz nehézséget a megkülönböztetés? Kicsit tartok attól, hogy keverni fogom. Egyébként a nyelvérzékem jó, és mindkét tantárgyból van érettségim.
2011. febr. 19. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy kevernéd, ettől nem kell félni :P ha szereted őket akkor hajrá
2011. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha eddig nem keverted, akkor majd ezek után fogod? :)
2011. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is angol-németet tanulok egyszerre... Semmi problémát nem okoz. Nehéz őket összekeverni :)
2011. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :)) Keverni nem szoktam, csak néha olyan szinten okoz problémát, hogy pl. ha németül kezdek el beszélni, angolul jutnak eszembe hamarébb a szavak. De ha pl. megnézek egy filmet németül, teljesen vissza tudok állni a németre. Néha a "habe" helyett gondolatban "have"-et akarok mondani, de ez kb. azért van, mert utóbbi időben az angolra jobban koncentráltam. :P
2011. febr. 19. 23:13
 5/9 anonim ***** válasza:
ez akármilyen idegen nyelvvel így van, de amúgy az angol és a német nem annyira hasonlítanak egymásra, mint sok másik nyelv. :)
2011. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én németet tanulok, már eljutottam egy bizonyos szintre, megy a folyékony német kommunikáció, és napi 8 órát német nyelvterületen töltök.


Ezek után angolul kezdtem tanulni.

1. nem bírom megszokni, hogy a főneveket kisbetűvel írom. Olyan bántó a szememnek. ;)

2. Bármilyen nyelvtani szabályt tanulok angolul, akaratlanul is a némettel hasonlítom össze és mindig olyan hiányérzetem van. Pl. névelő ragozás. Nem akartam elhinni, hogy ez csak ennyi. :P

3. Angol kérdésre azonnal németül válaszolok, ami azért zavaró, gondolom idővel leszokom róla.

4. Ha angolul akarok valamit mondani, németül jelenik meg a mondat a fejemben és abból fordítok angolra és nem magyarból (pedig magyar az anyanyelvem, és németből sem vagyok éppen felsőfokon, sőt.. :S), ez egy kicsit érdekes.


Amúgy tudni fogod tanulni a kettőt egyszerre, hiszen az agy az idegen nyelveknek úgymond külön dobozkát csinál, és nem fogod keverni, max. ha fáradt vagy. Pl. nekem is van hogy hazajövök munkából, és pár szón többet kell gondolkodnom, mert németül van a fejemben, és nem jut eszembe magyarul, de ez elmúlik ha kipihenem magam.


Barátnőm három nyelvet tanult egyszerre és nem szokta keverni. Ebből egyet vitt felsőfokra a többit középszinten beszéli.

2011. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mindkét nyelvet tanulom, és hát nem kicsit keverem:D Pl ha németórán válaszolni kell, angolul jutnak eszembe a dolgok, angolórán meg pont fordítva. A nyelvtannal nincs probléma, csak úgy az egésszel:)
2011. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csakis kizárólag ezt a két nyelvet tanulod? Szerintem idővel ezt is meg lehet szokni, ha nap mint nap ezzel foglalkozik az ember. Vagy, ha párhuzamosan tanulom a szavakat angolul és németül egyszerre, szerintem nem lehet gond. Bár ez is egyénfüggő.
2011. febr. 20. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt a kettőt tanulom egyszerre. Néha véletlenül az angolban is sch-t használok, meg a szórendeket keverem egy kicsit, de bele lehet jönni.
2011. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!