Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 nyelv tanulása egyszerre?...

2 nyelv tanulása egyszerre? (Angol, Német)

Figyelt kérdés
A németet már 1 éve tanulom,vagyis már régebben is tanultam,csak most kicsit komolyabban!Gondoltam neki állok az angolnak is,félek hogy befog kavarni.Azért gondoltam most,mert most elég sok időm van,mondom kihasználom az alkalmat.Tanult mér valaki így?A nyelvérzékem közepes szintű!
2011. febr. 5. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé elterjedt, szinte az összes gimnáziumban és a szakközépiskolák egy részében kötelező 2 nyelvet tanulni, tehát nyilván nem lehetetlen a dolog, főleg, ha valaki szorgalmas, és szeret is nyelveket tanulni.
2011. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
én is így fogok tanulni, csak a németből már a felsőfokot, angolból csak kezdő szinten. szerintem az elején még nem fogod keverni, később meg azért nem, mert már megszoktad. egyébként semmi baj ha kevered őket (persze nyelvvizsgán vagy érettségin már gáz), de a német egyre angolosodik, így alig fog feltűnni egy németnek.
2011. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem biztos, hogy rossz, mert vannak nagyon hasonló szavak, amiket max kicsit másképpen kell írni.Szóval ha nem jut eszedbe angolul valami és németül tudod, akkor lehet már meg is van a megoldás. Csak persze figyelni kell, hogy mikor melyik nyelvben vagy :D.

De nem hiszem, hogy problémás lenne.

2011. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, és ha rendszerben tanulod a szavakat még nyersz is a duplikációból!


Ha elkezded az angolt, akkor minden megtanult angol szó mellé írd oda és tanuld meg a német jelentést is. Én is ezt tettem. Nem volt kavar, nem volt tévesztés és mind a két nyelvet el tudtam sajátítani!

2011. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én is tanultam egyszerre a kettőt. Azóta van egy német felsőfokúm meg egy angol közepem. A német után az elején kicsit nehéz lesz az angol kiejtése, vagyis nekem anno nehéz volt, de meg lehet szokni. :)
2011. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják egymást zavarni, bár egy ideig nehézséget fog jelenteni, hogy a másik nyelven jut eszedbe az a szó, ami kellene. A hasonlóságokat csak később fogod látni, például a módbeli segédigéknél.
2011. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én akkor kezdtem az angolt mikor németből közép szinten voltam. ez 3 éve volt,most emelten megvan a német angolból közel a közép szint.

ne egyszerre kezd. azt írtad h 1 éve tanulod a németet de ne elég intenzíven. akkor kezd az angolt ha közel középszinten leszel,mert összekevered

2011. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!