Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen orosz nyelvkönyvet...

Milyen orosz nyelvkönyvet ajánlotok autodidakta tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Kb olyan B1/B2-es szintre szeretnék eljutni a nyáron, utána szinten tartanék, mert jövőre szeretnék kimenni Moszkvába, Szentpétervárra stb.

Nagyon érdekel a kultúra, a nyelv, szeretném tudni olvasni, érteni és használni a nyelvet.


Jelenleg C1-es német és B2-es angol tudásom van, így ez egy harmadik nyelv lenne.


Olyan könyvet keresek, amellyel egyedül is haladhatok, később elmennék egy tanfolyamra (beszéd miatt legfőképpen), de ugye azok most nincsenek.


Illetve nagyon jó lenne, ha az ábécé orrvérzésig tanítaná/gyakoroltatná, attól félek a legjobban, hogy tudom-e majd folyékonyan olvasni a szavakat, vagy állandóan gondolkoznom kell majd a betűkön. (Erre külön gyakorló könyveket/munkafüzeteket is ajánlhattok)



2020. máj. 14. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Шаг за шагом

Ключ


Az utóbbi jobb, viszont teljesen oroszul van, szóval talán inkább a Шаг за шагом.

Én mindkettőt imádom, egyedül is könnyen használhatóak.

A betűk miatt meg ne aggódj, nem nehezek, pár hét alatt megtanulhatók teljesen. :) De egyébként mindkét nyelvkönyv figyel rá. (Vagyis mindkettőnek a munkafüzete figyel rá. A munkafüzet a Ключ-nál is magyar utasításokkal van.)

Sok szerencsét!

2020. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, bár kiegészíteném azzal, hogy ezek a tankönyvek önmagában nem elegek a gyakorlásra, mert ahhoz, hogy begyakorolj egy nyelvtani témát, rengeteg feladatot meg kell oldani. Ha esetleg az internet berkeiben rákadsz egy olyan könyvre, hogy Havronyina - Orosz nyelvtani gyakorlókönyv, akkor mindenképp ajánlom, ugyanis látszólag primitív, egy kaptafára menő feladatok vannak benne, de nagyon jó arra, hogy begyakorold az anyagot. Van még egy Eto nada znaty című gyakorlókönyv, ami szintén elég jó, de klasszisokkal nehezebb a Havronyinánál. Persze a jó tudáshoz elengedhetetlenek a nehezebb feladatok is.
2020. máj. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Uu királyak vagytok, azt hittem sose fog válaszolni senki :)

Kedves második, ezek a gyakorlók elérhetőek fizikai formában is? Inkább megveszem, de már herótom van az online gyakorlókból :D

2020. máj. 15. 07:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, az Eto nado znaty (Это надо знать) biztosan elérhető, én könyvtárból kölcsönöztem ki, de meg is lehet venni. A Havronyina nehezebb eset, mert az egy régi szovjet nyelvkönyv. Meg lehet venni egyébként használtan szerintem, de abból azért kevesebb példány van. Esetleg nézd meg könyvtárban azt is. Én mikor gimis voltam, elmentem a gimi könyvtárába és ott találtam meg. Egyébként mondták, hogy régen halomra állt ez a könyv, aztán a rendszerváltás után mind kiszórták.
2020. máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
100%
A Kljucs eddig kapható volt a könyvesboltokban. Ránéztem a hálóra, a nyelvkönyvbolt pont hu-n rendelhető mind a három. (Én a Kljucsot nem kedveltem túlzottan, de másoknak bejön.) Sok sikert! (Szólj, ha Szentpétervárra indulsz, menek veled.:)
2020. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A Ша за шагом-t megrendeltem CD-vel :)


Kedves utolsó, én kb jövő nyáron megyek Orosz'ba :) persze ha idén felvesznek az egyetemre 😌

2020. máj. 15. 18:33
 7/7 chtt ***** válasza:
100%
Hajrá, én neked drukkolok!!! Ни пуха, ни пера.
2020. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!