Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 éve fejeztem be a középiskol...

2 éve fejeztem be a középiskolát, azóta nem használtam az angolt, ahogy kezdtem átnézni beugrik elég sok minden (középiskolában 4-es tanuló voltam belőle) Jövő nyárra szeretnék felkészülni nyelvvizsgára főiskola mellett, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ti voltatok-e már hasonló helyzetben? Miből készültetek, úgy "egyedül"?

Fel szeretném készíteni magam és nyelvvizsga előtt átfutni egy magántanárral a dolgokat.. de nagy részt egyedül szeretnék készülni, milyen könyveket, munkafüzeteket ajánlanátok ami nektek segített? (olyan is nagyon jó lenne amit le lehet tölteni és ki lehet nyomtatni)



2018. aug. 16. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyedül tanultam meg angolul. Az már jó, ha nem nulláról indulsz. Sokat kell vele foglalkoznod, de megszerezheted 1 éven belül a nyelvvizsgát.

Előszôr is nézz filmeket és sorozatokat angolul, angol felirattal. Aszerinted mindennapokban hasznos kifejezéseket írd ki. Szóval ne csak szavakat. A szavak kiírásánál szerintem sokkal jobb a kontextust is kiírni. Ha valami összefolyik első hallásra, akkor tekerd vissza és hallgasd újra. Nos, mondanom sem kell, hogy ezzel a mödszerrel nem fogsz végignézni egy 2 órás filmet egyhuzamban, mivel akár egy 20 perces résszel is elb*szakodhatsz 1 órát, kiírva 2 oldalnyi anyagot. Attól függ, milyen szinten vagy most.

A nyelvtanhoz az English grammar in Use-t ajánlom nayon, illetve az angol nyelvtan 222 pontban c. könyvet.

Van egy Egy szó mint száz c könyv, ami igazából olyanoknak készült, akik magyart akarnak tanulni angolról, de szerintem vobulary-nak első osztályú angoltanuláshoz is.

Aztán nézz youtube videókat, kb mindennel kapcsolatban van fent anyag. Oktatási célú videókra gondolok elsősorban. Amikor már effektíve készülsz a nyelvvizsgára, a szóbelihez ajánlom az 1000 kérdés 1000 válasz könyveket (szerintem a felsőfokúba is érdemes belenézni)és keress tanárt. Az még tök jó, ha sokat beszélsz magadban angolul. Lefordítod magadnak, amit épp a környezetedben hallasz, illetve a gondolataidat. Vagy néha nézz szét magad körül, és kezdd el mondani magadban a környezetedben található dolgok angol megfelelőjét. Tök jó mödszer szótanuláshoz :)

Am ha írsz privátban egy emailt, a fent nevezett anyagok egy részét át tudom dobni.

2018. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyedben befizetnék egy nyelvtanfolyamra, vagy magántanárra (ha az anyagiak megengedik).

Legalábbis nekem sokat segített a nyelvtanfolyam.

Nagyon jó tanulási módszer, amikor pl vitázol másokkal, vagy feladatokat oldasz meg másokkal közösen.

De egyedül is kell foglalkoznod vele, otthon.

Különben a tanfolyam, vagy a magántanár szinte semmit sem ér.


Osztom az előző válszolónak a véleményét, hogy nézz filmeket/videókat.

Bármiről, ami érdekel.

Ha filmet nézel, ajánlom, előtte nézd meg magyarul, vagy legalábbis ismerd a sztorit!

Sajnos belebotolhatsz egy kifejezésbe pl, amit nem fogsz csak úgy bárhonnan megérteni. Bár ez szerintem ritka.

Ajánlom, hogy hallgass esetleg zenéket és próbáld meg megérteni a szöveget.

Érdemes kikeresni a szöveget :)

Illetve érdemes olyan zenéket hallgatni, ami tetszik, meg ami lelkesít téged.


Nyelvtanhoz ajánlom Dohár Péter: Kis angol nyelvtan c. könyvét...

Nem tudom, hogy mennyire kapható, de nagyon jó, az egész család abból tanult meg angolul :D

Phrasal verbs témakörrel minimálisan foglalkoznék a helyedben: a leggyakoribbakat tanulnám meg, egyébként rengeteg van és én eddig nem vettem észre, hogy olyan nagyon gyakori lenne mindegyik. [link]


Az új tankönyvek általában rosszak, de a Solutions sorozat talán kivétel.

Bár szerintem a legjobb 'tankönyv' egy mezei könyv (pl krimi) angolul, nem értesz valamit, kiszótárazod és kész...

A nyelvvizsgához közeledve pedig rengeteg feladatlapot gyakorolnék orrba-szájba.


De egyébként a Reading könnyű, Writingon ismerj pár formulát és témába illő szavakat, a Listeningen kb értsd a lényeget (sok youtube videó, zene, film sokkal érthetőbb, mint ezek), Speakingen meg mondj értelmes mondatokat/érveket.


Örülök, ha segítettem.

Üdv

2018. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!