Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvek közül...

Az alábbi nyelvek közül melyet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Magyarul anyanyelvi szinten, angolul felsőfokon, németül középfokon tudok, de szeretnék még egy nyelvet megtanulni. Az alább felsorolt nyelvek tetszenek nekem, de nem tudom, hogy melyik a leghasznosabb, melyikkel lehet a legjobban elboldogulni Európában és a világban.

Segítenétek dönteni?



2020. máj. 16. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Török
Orosz
Lengyel
Svéd
Norvég
Olasz
Finn
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Svéd vagy norvég.
2020. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül orosz, bár én spanyolt mondanék.
2020. máj. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik nyelv és amelyik ország, kultúra a legközelebb áll hozzád. Az angol mellett már tényleg a motiváció a legfontosabb! (Én ezen az alapon olaszul tanulok, de ha "ésszel" választanék, akkor

- ha nem lenne konkrét célom, az oroszt választanám

- ha lenne konkrét skandináv célom, akkor valamelyik skandináv nyelvet, valószínűleg norvég - finn - esetleg svéd sorrendben)

2020. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha az ember már beszél angolul, akkor onnantól kezdve mindegy, hogy mennyire hasznos a többi tanult nyelv. Persze, nem beszél mindenki angolul stb., de szerintem alapvetően az angol elég arra, hogy "boldogulj a világban". Szóval ezen felül már az egyéni tervek (pl. munka vagy tanulmányok), illetve a személyes érdeklődés számít. Én pl. tanultam németet és nyelvvizsgám is van, mert ez egy "alap" dolognak számított, mellettünk van Ausztria, a német az egyik leghasznosabb stb., de soha a büdös életben nem használtam a németet, annyira nem is szerettem és mára már el is felejtettem szinte teljesen. Úgyhogy én azt gondolom, hogy azt érdemes választani ami leginkább tetszik, vagy ami passzol a jövőbeni terveidhez (ha van ilyesmi, ahol jelentős a nyelvtudás). Én személy szerint a törököt választanám, mert nekem az egy nagy kedvencem és én is szeretnék majd minél jobban megismerkedni a nyelvvel :)
2020. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
nincs sajnos a választó lehetőségek között de szerintem mindenképp az agolt és a németet!!!
2020. máj. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!