Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a magolás? Hogy tanuljak...

Mi a magolás? Hogy tanuljak angol szavakat magolás nélkül?

Figyelt kérdés

A magolás, többszöri ismétlés, átolvasás, leírás meg ezek?

Hogy tanulhatok angol szavakat maradandóan?


A szókártya nem vált be. Sorozatokban meg zavar hogy minden második szót vagy mondatott ki kell írnom majd lefordítanom. Ez eddig meg van. De hogy tanulom meg?


2020. máj. 17. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

"magol(ige)


1. Értelmetlenül tanul; megértés nélkül próbál gépiesen az emlékezetbe vésni adatokat, szöveget azzal a szándékkal, hogy szó szerint vissza tudja mondani. (A tanultak alkalmazása ebben az esetben egyáltalán nem szempont.)"

Forrás: [link]


Szerintem szavakat szótárazással célszerű tanulni, de ha kezdő vagy, akkor ne sorozatokból írj ki szavakat, hanem a szintednek megfelelő szövegekből, amiket alapjában véve le tudsz fordítani és nincs bennük sok ismeretlen szó vagy szerkezet.

2020. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%

Az segít, ha fel is olvasod a szavakat, amikor tanulod. Illetve ha még kezdő vagy, akkor próbálkozz inkább valami rövidebbel, mint a sorozatok. Én 3. osztályig borzasztó voltam angolból, de aztán elkezdtem youtube-on videókat nézni és az segített. Vagy, mondjuk ha megtetszett a szám, megpróbáltam lefordítani a szöveget.

Egyébként a szótárazást nem fogod megúszni, de minnél többször keresel rá valamire, annál jobban be fog rögzülni.

2020. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok teljesen kezdő, azért van amit megértek. Amit mondanak hogy mondadokat tanuljak annak megjegyzése nem akar összejönni.

Az alap előjárószavak, kérdőszavak meg ezekkel nagyon bajban vagyok, nem is tudom mindnek a megnevezését és megtanulni sem tudom. Mondatokban szavakat kitudok venni és azzal össze rakni, de vmikor más jön ki.

Meg a szinonimák, nagyon feltudnak cseszni, hogy mikor melyiket kell használni.

Ami még idegesít az egy szó utána vannak azok, az ed, ing, erst,'s meg ezek. Mindenhez más van és ezzel megváltozik a szó. Pl. Meant= jelentett, meaning=jelentés, meaned=átlagolt, mean= átlagos,meangless= értelmetlen, meaning= jelentése

🤯

De amit kiszótárazok azokat is elfelejtem.

2020. máj. 17. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor neked nem a szavakkal, hanem a nyelvtannal van problémád elsősorban. Lehet, hogy megérné beruházni egy ún. "grammar book"-ba. Ez nem tankönyv, hanem egy nyelvtani összefoglaló, több könyvsorozatnak is van ilyen kiadása.


Esetleg ez, bár ránézésre elég tömény, nem tagolták szintekre:

[link]

2020. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg tömör amit küldték és nehezíti az is hogy angol ezáltal nem értek belőle semmit.

A szókincs által nem tudom megtanulni a nyelvtant is? Xd így terveztem el...

2020. máj. 17. 21:45
 6/6 anonim válasza:
Magolás az az amikor "mehtanulsz" valamit de pár nappal később el is felejted
2020. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!