Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fog végre bekattanni...

Mikor fog végre bekattanni valami spanyolból?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy angolból a vámpirnaplókkal volt az, hogy mindig hallottam, hogy 'hello, brother' és, akkor megtanultam a brother szó jelentését(magyar felirattal néztem). Utána meg jött minden magától. Most megnéztem a money heist/la casa de papel-ből 2 évadot, elég hosszú részei vannak, és konkrétan egy darab szó nem ragadt meg. Elég gyorsan beszélnek, de akkor is, ez így gáz. Tudom, hogy tanulni is kéne sorozatnézés mellett, de azt majd elkezdem, ha legalább egy kicsit tudok spanyolból. Szerintetek meg lehet tanulni sorozatokból spanyolul? Ha megtanulok 1-2 szót utána könnyen fog jönni a többi? Van annyi spanyol sorozat, hogy megtanuljam abból?

Szívesen fogadnék bármi tippet a spanyol tanuláshoz! Elég lusta ember vagyok, de remélhetőleg, most sikerül rá vennem magam. Plusz ugye alternatív nyelvtanulós tippek lennének a legjobbak. Vagyis, hogy így tanulok, hogy nem is tanulok. Nem tudom ez így érthető e. De amúgy más spanyol tanulós tippek is jók lennének, nyelvkönyvek, youtube csatorna, ilyesmi.

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 20. 18:50
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ezt ajánlom, ha az angol már megy :)

[link]

2020. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 20. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jók a sorozatok, de nekem úgy is bonyolult még a spanyol sorozat, hogy mellette normálisan tanulom a nyelvet, nem csak filmekből. :D
2020. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dolog sajnos nem egészen úgy működik, ahogy írod. Semmilyen nyelvet nem lehet jól megtanulni csak sorozatokból, akármilyen sokat nézel is belőlük. Tény, hogy nagyon szórakoztató formája a tanulásnak, meg szuperül fejleszti a hallás utáni értést, szóval én biztatnálak rá, de csak akkor hasznos igazán, ha már rendelkezel valamennyi nyelvtani alappal.

Talán azért emlékszel úgy, hogy angolból bevált ez a módszer, mert azt elég korán kezdted el tanulni, és az iskolában is még sok volt a játékos, motiváló feladat. Amellett az angol nyelvtan az elején nem olyan bonyolult, a spanyol valamivel több erőfeszítést igényel a kezdőktől.

Gondolom, nem az a célod, hogy mindenféle random szavakat meg kifejezéseket tanulj meg, és saját magadnak kelljen a nyelvtani szabályokat kihámozni abból, amit hallasz (vagy hallani vélsz). (Tudnék mesélni elrettentő példákat, pl. amikor valaki mexikói telenovellák alapján szedett fel magára valami borzalmasan hibás, primitív konyhanyelvet... :) )

Spanyolból is léteznek jó nyelvkönyvek, segédanyagok, netes oldalak, már itt a Gyakorin is több ilyen kérdés volt mostanában, keress rájuk!

Plusz egy tanulós tipp: szerezd meg egy kedvenc könyved spanyol fordítását, és próbáld meg úgy elolvasni, hogy segítségnek használod pl. az angol eredetit. Én ezt sokat csináltam, kiírogattam a szavakat, kifejezéseket. A legjobb, ha még filmet, sorozatot is csináltak belőle, ezt is utána / mellette meg lehet nézni.

De emellé azért mindenképpen kell szótár, nyelvtankönyv, és nem árt egy jó tanár sem, akitől tudsz kérdezni. Meg főleg emberek, akikkel tudod gyakorolni a nyelvet, ez a legfontosabb!

2020. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából angolul szinte teljesen sorozatokból, youtuberól tanultam meg. Általánosban nem angolt tanultam, két éve tanulok angolt ės a legtöbb nyelvtant is nem tudom, miėrt, de jól csinálom, a rengeteg kifejezésből megragadt a nyelvtan. Vagy lehet,hogy csak a rengeteg kifejezés maradt meg, ne szavak és a helyes nyelvtanban, csak kkcserélek nėhány szót,hogy mindenféle mindatot tudjak alkotni. (Jajj, nem tudom ez mennyire érthető így). Persze, mostmár azért tanulok, hogy mindent tudjak jól. Szóval az angolt így sikerült megtanulni. De azt sokkal könnyebb, már csak azért is, amit én is tudok, hogy renfeteg minden van angolul.

Szerintem elkezdek egy pár szót tanulni, nézek sorozatot, utána, ha van már egy pici szókincsem, elkezdem a nyelvtant.

Köszönöm szėpen a tippeket!

2020. máj. 20. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

A spanyol nyelvben sokszor a szó végén elhagyják az s betűt, a y-t pedig Dél-Amerikában zs-nek ejtik.

A sorozatokból szerzett nyevltudás pedig felszínes, mert lehet, hogy a vámpírokról tudsz társalogni, de egy nyelvvizsgán azért több kell (na meg az életben is). Kiegészítésnek jó, bár jobb lenne, ha inkább dokumentumfilmeket néznél, amiből tanulsz is (akár az adott országról).

Ha pedig csak ennyit teszel a nyelvtanulásért, hogy leülsz a laptop elé, akkor nem is érdemes belekezdened.

2020. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!