Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme így megtanulni...

Van értelme így megtanulni egy nyelvet fiatalon?

Figyelt kérdés

Van értelme úgy nyelvet tanulni, hogy valószínűleg a munkámhoz nem fog kelleni (legfeljebb ha különórát adnék belőle) és nem tervezek a célországban lakni?

Már több nyelven tudok de egy ideje nem jutok dűlőre, hogy tanuljak-e meg törökül. Régen is tetszett maga a nyelv hangzása de aztán nem foglalkoztam vele, el is felejtettem, hogy ez a nyelv létezik. Nemrég viszont újra felkeltette az érdeklődésem, részben a török sorozatok hatására. Nem nézek ilyeneket de törökül belehallgattam pár részbe és a nyelv hangzása nekem szép. (Régen meg zenéken keresztül hallottam.) Valamennyire a török kultúra meg Törökország is vonz de nem ott élés szempontjából, hanem csak azért, mert az újdonság varázsát adja. Az viszont biztos, hogy nem laknék Törökországban, nincsenek ott ismerőseim, kapcsolataim, terveim. Igazából török emberekkel sem tervezek különösebben ismerkedni mert csak neten tudnék, az meg olyan, amilyen. (Ha már ismerem az illetőt máshonnan, akkor még belefér.) A munkámhoz meg, ha fel szeretném használni, akkor nagyon profi szinten kellene tudnom és az meg évekbe telne. 23 éves vagyok, egy évem van az egyetemből.


Ha 60 évesen tanul valaki nyelvet, akkor annak szerintem mindegy mit tanul mert már nem dolgozik vagy úgyse vált munkahelyet, az se valószínű, hogy hirtelen elköltözik külföldre. Viszont ha fiatal vagyok és a mai világban amúgy is nehéz munkahelyet találni meg elindítani a saját életünket, akkor lehet jobb ha arra koncentrálok, ami hasznos is, legalább míg beindul az életem.

Vagy éppen ezért kellene bármilyen nyelvet tanulnom, hogy segítsek magamon? Amúgy, ha oda kerül a sor, olyan munkát szeretnék ahol idegen nyelvet használhatok (ezért voltam nyelvszakos egyetemen, most fordító-tolmács szakon vagyok) de a doktori képzést is tervezem elkezdeni.


Szóval nem tudom, hogy inkább abból hozzam ki a maximumot, ami valószínű a munkámhoz kell, amit most tudok, azokat a nyelveket fejlesszem, tartsam szinten minden más nélkül, készüljek a PhD-ra, szerezzek munkatapasztalatot vagy ezek mellé még tanuljak meg egy nyelvet, ami tetszik de lehet sose fogom használni és nem tudom, a karrierem szempontjából lesz-e jelentősége.



2020. máj. 21. 12:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy dologról nem írtam de ez is egy fontos szempont: ha tanárnál akarnék tanulni, elég drága lenne szóval kérdés, hogy érdemes-e fizetni ezért vagy inkább tanuljak egyedül, akkor is ha kevésbé tudom megtanulni. Ha meg kombinálom a kettőt, akkor mennyi ideig célszerű egyedül tanulni mielőtt tanárhoz fordulnék.
2020. máj. 21. 12:51
 2/3 anonim válasza:
20%
Nem érné meg
2020. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden meg megéri, hiszen fejleszti a kognitív képességeidet.


A legtöbb nagy tudós, államférfi beszélt minimum 3 nyelven, de Tesla 7 nyelven is......


Mindegy, hogy milyen szintre jutsz, azzal is több leszel

2020. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!