Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme egyetemen kínaiul...

Van értelme egyetemen kínaiul tanulni? Jövedelmező?

Figyelt kérdés
Beszélek még két idegen nyelven folyékonyan (angol, francia).

2020. máj. 24. 23:18
 1/4 anonim válasza:
93%

Ez leginkább rajtad múlik.

Véleményem szerint ha csak nem szeretnél Kínába költözni, itthon nem feltétlen veszed sok hasznát. A környező országok nyelvét érdemes ismerni, illetve az angolt minél inkább folyékonyan beszélni.


Bár tolmácsként szerintem lehet vele pénzt keresni és talán van is rá igény.


Azt mondom, ha érzel bármi késztetést vagy indulatot, hogy megtanulj kínaiul, nyugodtan vágj bele.


(Én olaszul szeretnék megtanulni. Szerencsére egy hosszabb időt eltölthettem náluk és ezalatt megtetszett a nyelvük és a kultúrájuk. Akikkel napi kapcsolatban voltam, ők teljesen jól beszéltek angolul, tehát nem feltétlen szükséges oda sem az anyanyelvüket tudni, de sokszor nagy hasznát vettem volna.)

2020. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lehet később belevágnék egy másik egyetembe. szakmával több haszna lenne?
2020. máj. 24. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"egyetemen kínaiul tanulni? Jövedelmező?"

Egyetemen tanulni semmit se jövedelmező, hiszen az egyetemisták nem kapnak jövedelmet azért, hogy tanulnak.


"lehet később belevágnék egy másik egyetembe. szakmával több haszna lenne?"

Kinek?

2020. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem volt valami hasznos válasz 😂
2020. máj. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!