Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi az esélyem?

Szerintetek mennyi az esélyem?

Figyelt kérdés

Szeretnék komoly nyelvtanár lenni, elit gimiben, komoly elhatározásokkal és ambíciókkal. Engem nem igazán érdekel a fizetés, tisztában vagyok azzal, hogy ez nem egy magas összeg. Ezt képes vagyok elengedni (nyilván azért ez is fontos, de képes lennék beérni kevesebbel). Számomra ami fontosabb lenne, az az, hogy hagyjanak a saját utamon, módszereimmel, eszközeimmel és elképzeléseimmel dolgozni. Minden elvárást képes vagyok teljesíteni, persze, ha ehhez biztosítva vannak a feltételek. Számomra tehát ez a munkán belüli önállóság, szabadság és függetlenség lenne inkább fontosabb. Úgy gondolom, hatékonyabb vagyok így, mint a jelenlegi elvárások, módszerek és eszközök. Szeretnék tehát így maximálisan teljesíteni.

A kérdésem tehát az lenne, mennyi esélyem van ezt elérni, mint tanár egy gimiben? Nyilván eredmény is kell hozzá, de hiszem, hogy ezt bizonyítom, és rengetegszer fogom még. Ha semmi, akkor feladom, de érdekelne itt az emberek/tanárok véleménye a témáról.



2020. máj. 26. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyéni módszerekkel akarsz dolgozni, akkor nem a közoktatás a legjobb terep. Némi önállósága persze van a tanárnak, de például a könyv valószínűleg adott, mert nem lehet annyiféle könyvet rendelni, ahány tanár van. A másik probléma, hogy nem te vagy az egyetlen, aki jó iskolában akar tanítani. Összességében súlyos tanárhiány van, de a jó helyekre azért általában van jelentkező. Az egyéni elképzelések legjobb terepe a magántanítás, magánnyelviskola.
2020. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a magániskolákban is megvan kötve ugyanígy a keze a tanárnak...
2020. máj. 26. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel. Nálunk a gimiben, volt, hogy ki se nyitottuk a könyvet, mert nem volt olyan. A tanterven végig mentünk, de a tanár saját eszközeivel, ötleteivel leadta az anyagot. Hajrá!
2020. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem akkor így megoszlik az arány, ki hogy tanít :)
2020. máj. 26. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Nyelviskola függő. Speciel nálunk szabadjára van engedve a kreativitás, kifejezetten ajánlott saját, újszerű módszerekkel tanítani.
2020. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!