Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a németet vagy a...

Szerintetek a németet vagy a spanyolt könyebb tanulni?

Figyelt kérdés
Nyelvválasztás előtt vagyok és nehéz döntés. Eddig németet tanultam, de nem jutottam sokra benne.

2020. máj. 29. 12:49
 1/3 anonim válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen nyelve(ke)t ismersz már. Például angol után könnyebb lehet a spanyol, más újlatin nyelv után (francia, olasz) pedig kifejezetten könnyű. Persze a saját preferenciád is kérdés, ha a németnek a hangzása nem tetszik, akkor kevesebb kedvvel és lelkesedéssel fogod tanulni, mint egy olyan nyelvet, amit dallamosnak érzel és közel áll a szívedhez.
2020. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyarként szerintem a német sokkal könnyebb, mert a két nyelvben rengeteg a hasonlóság (pl igekötők, összetett szavak). Pláne ha már tanultad, akkor legalább némi alappal indulnál. Az persze más kérdés, hogy szereted-e - egyetértek azzal, amit az első írt.
2020. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a németet, a spanyol közel áll a szívemhez, így a spanyolt választottam. A németet meg majd elvégzem egy tanfolyamon. Köszönöm a segítségeket :)
2020. máj. 31. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!