Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyivel nehezebb...

Szerintetek mennyivel nehezebb egy felsőfokú angol nyelvvizsga egy emelt szintű angol érettséginél?

Figyelt kérdés
Júniusban megyek felsőfokú angol nyelvvizsgára (ECL), emelt angol érettségikkel gyakoroltam, általában 80% körül sikerülnek, szerintetek ez elég lesz?:) Köszi a válaszokat.

2020. máj. 29. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon attól függ , milyen nyelvvizsga. Én ESOLt tettem, azt sokszor együtt említik az ECL-lel , nehézségi szintben. Szerintem főleg listening, és speaking tekintetében nehezebb, de lehet hogy ez csak az én véleményem. Érettségin gagyi témákról beszélsz és segítő kérdésekkel bombáznak, nyelvviszsgán rengeteg téma előjöhet, eleve ismerni kell a szavakat már a kérdésben is. 2 percet pedig teljesen önállóan kell beszélned, valami témáról, nincs kérdés semmi, rendesen föl kell építeni satöbbi. Bár hozzáteszem én mindig speakingben voltam gyengébb. Nekem a reading nagyon easy volt mindkét esetben, de csak azért mert szeretek idegen nyelven olvasni. Az érettségi reading az inkább szövegértés, mennyire tud magad összeszedni a trickybb kérdéseknél. a nyelvvizsga az könnyebb abból a szempontból , hogy a tudás számít, és ugyanemiatt nehezebb is. writinghoz annyit tudok hozzátenni, hogy alapvetően jó vagyok belőle, de szerintem amit a nyelvvizsgán nyújtottam az max egy erős b1 volt, szókincsben legalábbis, oké a feladatot teljesítettem, de amiatt nem kell aggódni. -

remélem segítettem.

2020. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly az emelt érettségi 85% lett kb 20 óra célzott tanulással (suliban). Fél évre rá tettem le a felsőfokút, az 73% lett, viszont nem nagyon tanultam rá semmit, csak egy-két feladatot megoldottam minden típusból. Szerintem ha az érettségin 80% körül vagy akkor nem fog gondot okozni, de mindenképp tölts ki pár nyelvvizsga feladatsort.
2020. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi van a közép nyelvvizsga szintjén. Kicsit lehet nehezebb lesz az felsofoku nyelvvizsga, de nem lehetetlen. Feladatokból függ, de az is lehet, hogy igen, elég a 80% körül.
2020. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, most megnyugodtam kicsit.

Ment mindenkinek a zöld kéz!:)

2020. jún. 3. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Az irasbelid vagy a szóbelid lett 80%?
2020. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az olvasott szövegértés + magnó hallgatás együtt, hiszen magamnak nem tudom értékelni a levelet és a beszédet.:)

Meglett egyébként 71%-kal, korrekt volt az egész, ajánlom mindenkinek az ECL-t!;)

2020. aug. 5. 03:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Grat!
2020. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!