Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 év alatt meg lehet tanulni...

2 év alatt meg lehet tanulni németül?

Figyelt kérdés

tizedikes vagyok , 9. osztályos korom óta tanulom a nyelvet. Az első évben nagyon laza tanárunk volt,nagyjából minden "tudásomat" ebben a tanévben szereztem.szerintem eléggé kezdetleges, mondjuk egyszerűbb szövegek megértése és kiejtés nagyjából megy.mondatalkotással és ein/einem/einer stb használatával vannak gondjaim.

Faktnak jövőre a németet jelöltem be:ez 11-ben heti 5 , 12-ben heti 6 német órát jelent.ha szükséges lehet tanárhoz is fogok járni és idén nyáron is megpróbálom magam összeszedni.

Német emeltfokú érettségi a célom.szerintetek így fog sikerülni?



2020. jún. 2. 22:31
 1/8 anonim válasza:
Ha emellett ráveszed magad hogy német könyvet olvass vagy német szinkronnal nézz filmeket, sima.
2020. jún. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen
2020. jún. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha te teszel érte simán.
2020. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a suliba nem is veszik komolyan, te attól még meg tanulhatsz, ha máshogy nem is magadtól vagy magán tanárral. Meg időben vagy, csak ne csökkenjen a lelkesedés.

Hajrá😁

2020. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató válaszokat, remélem tényleg sikerül :)

Mondjuk sokszor olvasok olyanokról hogy valaki 8 vagy 12 év alatt se tanulta meg a nyelvet ezért ijedtem meg:/

2020. jún. 3. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van nyelvérzéke, de van, akinek jól megy, szóval nem lehetetlen!😃
2020. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, masrészt az sem mindegy mennyire akarod, mennyit foglalkozol vele. Általában akiknek olyan sokáig tart, azok nem olyan rendszeresen tanulnak szerintrm.
2020. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a 8-12 év tapasztalataim szerint az iskolai "tanítják, de nem tanulom" -ra vonatkozik.

Nyelvoktatás közoktatás szintjén Mo-n soha nem létezett.

Az egy amolyan zsákutca. Nyilván vannak kivételek, elit iskolák, két-tannyelvű sulik, elkötelezett tanárok és diákok, azonban nem ez a jellemző.

Szorgalommal és tanár segítségével sikerülhet.

Hajrá!

2020. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!