Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen élmények/ tapasztalatok...

Milyen élmények/ tapasztalatok vannak az ECL angol felsőfokú nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
az őszi/téli nyelvvizsgára készülök és már túl vagyok egy pár gyakorló és felkészítő könyvön, ami feladatról feladatra jobban megy. Viszont milyen tapasztalataitok vannak az éles vizsgával kapcsolatban? Sokkal nehezebbek, mint a gyakorló tesztek? Vagy könnyen megcsinálhatóak? Igazából mindenre kíváncsi vagyok a vizsgával kapcsolatban és hálás vagyok minden válaszért akár pozitív akár negatív! :) (a másik lehetőség, vagyis ami még szimpatikus a Language Cert ha esetleg valakinek ezzel kapcsolatban lenne tapasztalata:) )

2020. jún. 3. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Irreális volt a hallásértés. Tülkölő autók, rossz minőség (10 évvel ezelőtt, szóval remélem fejlődtek).
2020. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
4 éve csináltam azt hiszem, nekem egész könnyen ment. Az esszék lettek a legrosszabbak, de az is meglett. A többi szerintem olyan szintű volt, mint a gyakorló feladatokban is. A hallás utáni szövegértésre azonban sokaktol hallottam már én is panaszkodast.
2020. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2019 februárjában csináltam ECL-es angol C1-et. Számomra az angol mindig is gondot okozott (ekkorra már német C1-em és angol B2-m volt), mégis elsőre sikerült, amit a mai napig nem is értek hogy csináltam.:D

Elég rutinos voltam már, amikor ezt csináltam, végig az ECL-es vizsgákon voltam, az összes papírom onnan van, szóval lehet egy kezdőnek egész más élmény és más érzés.

3 gyakorlókönyvből csinálgattam én is feladatokat, néha jól ment, néha pocsékul. Nem igazán vittem túlzásba, pár esszét/levelet írtam meg gyakorlásképp.

Igazából a 2 év alatt, amíg nyelvvizsgázni jártam arra jöttem rá, hogy gyakorolhatsz akármennyit, megcsinálhatsz bármennyi reading-et meg listening-et, tudnak olyat adni, amin elvérzel.

Ezt most nem elrettentésképp írom, de nekem ez volt a tapasztalatom. (10 éve tanultam németet brutál intenzíven, jobban is szeretem, mint az angolt, mégis 2x megvágtak C1-en a szóbelin, olyat adtak, azt hittem ott a vizsgán elsírom magam)

Nyilván, ha sokat foglalkozol vele, akkor maga a folyamat is sokkal gördülékenyebb lesz, meg a valószínűsége is csökken, hogy olyanba futsz pont bele, amit nem tudsz megcsinálni.


Szóbelire fel lehet készülni elég rendesen a honlapra feltett témakörök alapján. Érdemes kidolgozni alaposan, vagy venni kidolgozott témaköröket tartalmazó könyvet.

Hallásértés talán a legnehezebb része, nem elég, hogy meg kell érteni amiről beszélnek, de zavaró tényezőket is tesznek bele direkt (zene pl, de lehet bármilyen hàttérzaj is).

Esszé/levél nem nehéz, ha tudod a formai követelményeket, kötőszavakat, néhány frappáns mondatot, amit sok helyen lehet alkalmazni, amitől “színes” és legfőképp C1-es szintű lesz az írásod. Véleményem szerint ez a legjobban begyakorolható része a vizsgának, ugyanakkor a javító szubjektív megítélése miatt a legkétségesebb is. Németen volt az, hogy azt hittem olyan szöveget írtam, hogy ihajj, aztán kemény 40%-ot kaptam rá.

Olvasásértést a hallásértéshez hasonlóan sokat kell gyakorolni, hogy jól menjen.

Taktikázni kell, nem csak tudni az angolt. Nekem ez a véleményem a tapasztalataim alapján. :)

Remélem hasznos volt a válaszom!

2020. jún. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem ajánlom az ECL-t a nyelvvizsga amnesztia + az online nyelvvizsgák után..., de lehet, hogy máshol is ugyanez a helyzet. Most nagyon pórul járnak a nyelvvizsgázók. Nagyon kevesen jelentkeznek és kell a pénz. Sokkal könnyebb volt a koronavírus előtt..
2020. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez vajon tényleg igaz? 🥺
2020. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!