Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a legjobb appok nyelvta...

Melyek a legjobb appok nyelvtanulásra? Többi lent

Figyelt kérdés
Kínait és koreait szeretnék tanulni. Halottam a Rosetta-ról, Busuu, FluentU, Memrise, Babbel, stb stb... Melyik éri meg hogy fizessek érte? Tudom, az ilyen appokkal nem lehet folyékonyan beszélni, de azt hallottam a Busuu folyékonyan megtanít. Igaz ez?

2020. jún. 3. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek az appok inkább arra építenek, hogy mondatszerkezeteket elkezdj vele tanulni. Ha megérted a logikát ami a tömérdeknyi mondat/mondatszerkezet mögött van akkor segíthet folyékonyan megtanulni (és természetesen mindegyik azt mondja magáról, hogy folyékonyan fogsz beszélni a segítségükkel). Van akinek az agya jól felismeri a mintákat és sok élőnyelvi forrással vegyitve ténylegesen megtanul magas szinten idegen nyelven (kb. mint amikor baba/gyerek voltál). Sajna a legtöbben nem ilyenek vagyunk, és szükségünk van a nyelvtani magyarázatokra, az összefüggések feltárására ahhoz hogy minél gyorsabban meg tudjunk szólalni és normális mondatokat összerakni. Arra mindenképpen jók ezek, hogy plusz szókkincsed legyen, kezdetben segítsen az érdeklődésedet fenntartani, de szerintem ha már fizetni akarsz valamiért, akkor az egy tankönyv, nyelvtani rendszerező legyen.

A legtöbbnek, amit felsoroltál van próbaverziója, kipróbálhatod őket, hogy az alapján szerinted megéri-e. Én azt mondom, nem, de ez nyilván az egyén tanulási módjától is függ.

Annyit elmondhatok, hogy én is elkezdtem a koreait, eleinte a Memrise-zal ismerkedtem vele, a karaktereket nagyon jól begyakoroltatja, nagyon sok emberrel felvesznek egy-egy hangot, kifejezést (fiatal-idős, férfi-nő, nyugodt közegben vagy az utcán, ráadásul videók így látod is, hogyan kell artikulálni). Sok kifejezésben segít, viszont nyelvtannal nem találkoztam benne ami elmondaná hogy mi miért van úgy, ahogy, nekem pedig ez nagyon hiányzott (lehet hogy túl hamar feladtam és később lett volna, nem tudom.) mindenesetre engem nem győzött meg, hogy érdemes lenne rá pénzt költeni.

Ha tudsz angolul, ez egy jó oldal, ami segít a nyelvtanban: [link]

2020. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, sokat segítettél. Én igazábol a könyvek híve vagyok, tudsz nyelvkönyvet kínaiból és kóreaiból? Nem probléma ha angol. Köszönöm
2020. jún. 4. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!