Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetnék választékosabb...

Hogy lehetnék választékosabb angolul?

Figyelt kérdés

Felsőfokra készülök (CAE). Írással, szövegértéssel, beszédértéssel nincs problémám. Szóban is ki tudom magam fejezni, de sokszor nem jönnek maguktól a szavak. Gondolom, anyanyelvi környezetben seperc alatt ráállnék, mert megvan a szókincsem, meg írásban sokkal jobban ki tudom magam fejezni. Viszont a beszéd..., azt elég gáznak érzem. Mármint társalogni tudok, csak sokszor utólag érzem azt, hogy valamit mondhattam volna máshogy is, választékosabban.


Milyen tippetek van ez ellen? Sok filmet nézek és sokat is olvasok + naplót is írok.



#nyelvvizsga #angol #választékosság #kifejezőkézség #szóbeli társalgás
2020. jún. 7. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvas angol nyelvű szépirodalmat és angol írói szótárakat.
2020. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Well, I think you are not sophisticated enough.
2020. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-es válaszán felül.

Szerintem tudatosan törekedni kell arra, hogy ne ugyanazaon szavakkal próbáld kifejezni magad, esetleg erre lehet vannak célzott jó gyakorlatok és módszerek.

2020. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2!


Well, maybe you’re just too up yourself! 😂

2020. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez az, amit #2 ír, olyant kell olvasni.
2020. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!