Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megkaptam a diplomamat...

Ha megkaptam a diplomamat nyelvvizsga nélkül minek menjek nyelvtanfolyam rá?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok sose volt szükségem nyelvre.

2020. jún. 14. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Akkor ne tanulj. Majd 50 évesen sírhatsz, hogy még van 15 év a nyugdíjig, de már egyetlen állás alapelvárásainak se felelsz meg. Csak lesz segély...

Pihenj csak!

2020. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
59%

#1:+1

Kérdező: Legyél hülye! Ne akarj tanulni! Majd én elveszem előled az állást!

40 elmúltam és a második felsőfokúmra készülök.

2020. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem kell a munkádhoz, akkor is jó a nyelvtudás.

Én is 40 múltam, de most szeretném töjéletesíteni a nyelvtudásom angolból, és utána újrakezdeni egy második nyelvet. Én a hétköznapi életben is érzem hasznát.

2020. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
37 vagyok, több nyelven beszélek. Diploma nélkül is előbb kapok állást, mint a legtöbb diplomás. A nyelvtudás alap. Mint az érettségi megléte. Ma már nem számít extrának egy felsőfokú angol a fiatalokkal szemben, inkább 2. és 3. nyelvben érdemes gondolkodni, hogy melyik legyen! A diploma értéke egyre alacsonyabb, lassan mire a fiatalabb generáció vezető szintre ér, már nem is fogják kérni a legtöbb helyen (1-2 alap helyet leszámítva, mint pl az orvosi). De a nyelvtudás az érték lesz még sok-sok-sok évig.
2020. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Ne menjél. Én 42 éves vagyok, tavaly szereztem angolból felsőfokút. Mellette van egy olasz felsőfokúm (tudás is), illetve spanyolul is elboldogulok. 36 évesen kezdtem el angolt tanulni, azóta kitárult előttem a világ, sokkal több helyről tudok információt szerezni.
2020. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!