Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » CAE nyelvvizsga pontozásával...

CAE nyelvvizsga pontozásával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a vizsga összesítve 180 ponttól sikeres, azonban nem találtam infót, hogy ez a 180 pont pontosan hogy is jön össze. Az egyes készségeket hogyan pontozzák? A végén a négy pontszámot átlagolják, az is okés, de a 4 db részpont hogy alakul ki?

2020. jún. 15. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy 5 rész van: beszélsz, hallgatsz, írsz, olvasol, nyelvhelyesség. Mindegyikre ugyanannyi pont adható. Végén átlagot számolnak, azaz összeadják és elosztják öttel. Egy extrém példa: ha mind az 5 részre 180 pontot kapsz, akkor az (180+180+180+180+180)/5=180.

Vagy nem ez volt a kérdés?

2020. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez volt igen, viszont az nem világos, hogy a nyelvhelyesség és az olvasás egyben van, ami szumma 78 pont, legalábbis az én cae tankönyvemben így írja, hogy 56 kérdés és mondjuk van olyan feladat, ahol egy helyes válasz 2 pontot ér. Ez esetben akkor mennyi minden résznél a max pont, mert a c2 nyelvvizsgát 200 ponttól adják. Mennyi az összpontszám? Erről nem találok semmit.
2020. jún. 16. 22:57
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem adnak CAE vizsgán C2 bizonyítványt, hanem:

Your certificate will show that you received the Certificate in Advanced

English and demonstrated ability at CEFR Level C2, the level above Cambridge English: Advanced.

2020. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A proficiency egy nemzetkzi c2-nek felel meg, ha valaki tulteljesit.
2020. jún. 16. 23:41
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mit nem lehetett ezen a szövegen érteni? :D

Nem kapsz CPE bizonyítványt, nem érted??????????????????????????????

CAE bizonyítványt kapsz, azzal a megjegyzéssel, hogy C2 szinten teljesítettél. Nem tudsz angolul???????????????????????????????????

2020. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Próbálok nem ilyen stílusban válaszolni, mint te.:) A CAE bizonyítvány C2 megjegyzéssel CPE bizonyítványnak felel meg.
2020. jún. 17. 09:55
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A stílust az ismétlés szükségessége generálja. :D Már hogy felelne meg annak? Többször már nem kérdem, persze, elhagyom a kérdést, de mit nem lehet azon nem érteni, hogy CAE bizonyítványt kap az, aki teljesít?


Kisebb jelentőségű tétel, de itthon biztosan nem felel meg C2-nek.

2020. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Itthon nincs is C2, C1 a legmagasabb, de ha utánanéztél volna, akkor tudnád, hogy nemzetközi szinten elismerik a C2-t. (Ahogy a negyedik válaszban is írtam már, mégsem beszélek bunkón) Az ilyen stílusra meg nincs magyarázat.
2020. jún. 18. 12:29
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"de ha utánanéztél volna, akkor tudnád, hogy nemzetközi szinten elismerik a C2-t"

Nem, nem ismerik el. :)

[link]

Nyugodtan válogasd ki magadnak, akik azt mondják, igen, én azokkal tartok, akik azt mondják, nem. Mert azok között van, aki úgy járt. Az ellentábor meg csak úgy gondolja.


"Itthon nincs is C2, C1 a legmagasabb"

Tökéletesen igazad van. Az eggyel lejjebbi lépcsőfokon érvényes, amit mondtam, tehát, ha valaki FCE-t, ami nagyjából B2, teljesít C1 szinten, azt csak B2-vel ismerik el. Így aztán vélhetőleg ugyanígy lenne, ha lenne itthon C2. Mert általában oda van írva, hogy: A vizsga csak az eredeti jelentkezésben megjelölt, és sikeresen teljesített szintre honosítható.


"Az ilyen stílusra meg nincs magyarázat."

Hát, bocs, nem bírom a butákat.

2020. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ne haragudj, én se tudom elviselni a butákat, a bunkókat meg még annyira se.

2020. jún. 18. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!