Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó Nyelvvizsga írásbeli...

Origó Nyelvvizsga írásbeli pontozása hogy működik?

Figyelt kérdés
Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy a közvetítéses feladatokat (főleg a magyar->angol) hogyan pontozzák terjedelmüket illetően, vagyis hány %-al léphetem át a megadott szóterjedelmet, és ha többel lépem át, mennyi pontot vonnak le.

2016. jún. 21. 14:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyébként C1-esről lenne szó, csak már annyi mindent hallottam, hogy gondoltam megkérdezem a publikumot.
2016. jún. 21. 14:25
 2/2 Origó Nyelvvizsga ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az egyiknél - a tömörítésnél - az eredeti szöveg kb. felére kell szűkítened az összefoglalást. Ezt érdemes betartanod, ellenkező esetben nem összefoglalsz, hanem fordítasz :) Nem kell minden leírnod, csak a lényeget összefoglalni fontos.


A másik feladatnál - a fordításnál - nem merül fel ez a kérdés, ott az egész szöveget kell lefordítanod.


Hajrá, sok sikert!


üdv:

Origó-csapat

2016. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!