Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek, hogy vagytok...

Németesek, hogy vagytok képesek megtanulni a főnevekhez a névelőket?

Figyelt kérdés
A szótanulás elég jól megy, de én a névelőknél gyakran csak tippelek, kb 75 százalékos találati aránnyal.

2020. jún. 16. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tippelj, hanem a szóval együtt tanuld meg.
2020. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Meg kell tanulni őket. Egy idő múlva már érezni is fogod, mihez milyen névelő tartozik, néhány esetben lehet általánosítani is. Pl a jövevényszavak, angolból átvettek mind die névelőt kapnak.
2020. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Rick Mave ***** válasza:
100%

#2) "Pl a jövevényszavak, angolból átvettek mind die névelőt kapnak."


Hm, érdekes meglátás ... és mire alapozod ezt? No nézzük:


das Timing ... das Handy ... der Beamer ... der Oldtimer ... der Airbag ... das Mobbing ... das Meeting ... das Business ... das Team ... der Manager ... der Job ... das Marketing ... der Trend ... der Newsletter ... der Computer ... der Laptop ... das Notebook ... das Display ... das Internet ... der Adapter ... der Club ... der Shop ... das Shopping ... der Hamburger/Cheesburger ... das Fastfood ... das Dinner ... das Brainstorming ... der/das Event ... das Callcenter ... der Insider ... der Lifestyle ... das Weekend ... das Auto-/Motocross ... das Bike ... das Leasing ... das Training ... das Aftershave ... der Afrolook ... das Apartment ... das Zoom ... der Allrounder ... stb.


Természetesen van "die" névelővel is néhány (die Party, die Action, die CD, die Software, die Lobby, stb.), de messze nem minden angol jövevényszó nőnemű, sőt, érzésből azt mondanám, hogy az ilyen szavak többsége nem az.

2020. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, és megerősítem, amit a 3-as írt!


Az idegen szavak nagy többsége semlegesnemű a németben!

2020. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es voltam, eskü ezt mondta a némettanárom, de akkor vele volt a gond :D
2020. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Rick Mave ***** válasza:

Einen schönen Gruß an deine Deutschlehrerin .... üdvözlet a némettanárnődnek. Másold ki és add át neki a következő idézetet:


"Es gibt mehr im Himmel und Erden, als Eure Schulweisheit sich träumen lässt." [William Shakespeare].


Nichts für ungut. :):)

2020. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az idezet nagyon talalo, de ahogy ismerem a nemet tanarokat es az nemet oktatas szinvonalat Magyarorszagon, a tanar nem fogja megerteni.
2020. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
PS. Auch nihchts für ungut.
2020. jún. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nichts
2020. jún. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy bizonyos szavakat tudok vmihez kötni. Színeket adtam, hímnem kék, nőnem piros, semlegesnem zöld.

Pl. Schule - rögtön a piros általános iskolám jut az eszembe, az oroszban is piros volt a nőnem, tehát egyértelmű, hogy a német iskola nőnemű, tehát die.

Gemüse: csakis zöld színű a neve miatt, zöld - semleges, tehát das.

Karrotte: igaz, hogy e betű van a végén, de a répa csak piros lehet, die.

Wand - egy ismerős házat vett, panaszkodott az eladóra, hogy milyen borzalmas piros színűre festette a fürdőszobát... die Wand

Tür: az ajtóm meggypiros, tehát die

Eleinte így tanultam, jó szórakozás volt, de mióta találtam a neten jellemző végződéseket, hogy pl. az "um" semleges, azóta ezekkel könnyebb a szótanulás, de azért van hová fejlődnöm.

[link]

Itt találtam többet, illetve könyvtárból kölcsönöztem a Der, die, das könyvet, logikusan megmagyarázza, hogy melyik miért der, die, das. Van benne logika, csak le kell(ene) ülni és jobban elmélyedni benne.

De nemrég összefutottam a das Stipendium szóval, és meglepődtem, hogy ez a végződés biztos jellemző végződés. Megnéztem, "um", mint a Museum, azóta megjegyeztem, hogy az "um" das. Pedig előtte már megtanultam oda-vissza a végződéseket, aztán pár nap múlva nem sok maradt meg...

Szerintem - ha a könyvet be tudod szerezni, érdemes -, ha nem, akkor jó az a végződéses oldal, de amikor szót tanulsz, akkor keresd ki néhányszor, hogy valóban? És megmarad, hogy az "ung" nőnemű, az "er" férfi foglalkozás, bár néha nem, pl. der Teller (de eszembe jutott Teller Ede, ő férfi, tehát a tányér csakis der lehet.) A das Wassert meg megjegyeztem, hogy zöld. Jó kérdés, hogy a das Blutra mit találjak ki. :(

Lehet, hogy egy nőhöz kapcsolódik a szó, akkor die, férfihoz der.

Szóval nem tökéletes az ötlet (ami nem az enyém), de nem rossz. :))

2020. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!