Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Őszi érettségi 0-ról?

Őszi érettségi 0-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kezdő szinten vagyok angolból.

Szerintetek fel lehet készülni 3 hónap alatt az őszi angol érettségire?

Mit kéne csinálnom és szerintetek mennyi pontot érhetek el?



2020. jún. 18. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem emelt érettségire szerintem gond nélkül, az még egy középfokú nyelvvizsga követelményénél is egyszerűbb.

Mindenképp javasolnám, hogy heti 2x magántanár foglalkozzon veled, a többi nap magad készülj, de valaki kell, hogy adjon az egésznek egy gerincet.

A százalékos kérdésedre nehéz válaszolni. Ha átlagos képességet feltételezek magas szorgalommal, akkor szerencsétől függően 65-85% a reális.

2020. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Szóban nagyo rossz vagyok mert rettenetesen izgulok.

Ha pl. az írásbelim 60% lenne de a szóbelin alig tudok mondani valamit, az mennyire ronthatja le?

Vagy a szóbeli részén mennyit kell elérni hogy ne bukjak meg?

2020. jún. 18. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként én szerintem egy átlagos B2 nyelvvizsgánál nehezebb az emelt érettségi. 12%-ot kell elérni a középszintű szóbelin, hogy átmenj. Az izgalmat magabiztossággal lehet legyőzni. Ha magabiztosan alkotsz mondatokat, van egy biztos szókincsed, nyelvtani háttértudásod akkor nem lesz gond. Nagyon fontos hogy szinte egyfolytában angolozz. Hallagass zenét, interjúkat, beszélgetéseket stb, így megragad a nyelv dallama, és jobb lesz a nyelvérzéked, nyelvtani szabályok ismerete nélkül is helyesen tudsz majd beszélni, hiszen hallod hogy mi hangzik jól és mi nem.
2020. jún. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!