Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
Így hangzik: Realmente no es mi moto sino LA DE mi hermano pero ME LA DEJA si SE LA pido. A kiemelt részeket nem értem, jó lenne ha vki el is tudná magyarázni érthetően és lefordítaná nekem az egész mondatot. Köszönöm előre is a segítséget.

2020. jún. 22. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Valójában nem a bicikli, hanem a bátyám, de hagyja, ha megkérdezem tőlem
2020. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Igazából ez nem az én motorom hanem a bátyámé, de odaadja ha kérem.
2020. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Itt a dejar ige hasonló jelentéssel bír, mint a prestar, a kiemelt részek pedig a tárgyeset/visszaható névmások. Ezek a magyarban pl a tárgyas ragozásban ("odaadja azt") nyílvánul meg. ez külön anyagrész, Correcto könyvben rengeteg példa van rá.
2020. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2es és 3as!
2020. jún. 22. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a pontosság kedvéért: a ME LA és a SE LA valóban névmások, az első helyen áll a részes esetű (egyes szám első személy, ill. egyes szám harmadik személy), utána jön a tárgyesetű (visszaható névmás nincs ebben a mondatban).

Az elsőként kiemelt szavak (LA DE) viszont nem névmások, az első a "moto" szó határozott névelője, amely a spanyolban képes főnevesíteni, ami utána jön, így elkerülhető a szóismétlés. A DE pedig prepozíció.

2020. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!