Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Esélytelen lenne így tanulni?

Esélytelen lenne így tanulni?

Figyelt kérdés
Három évem van hátra a gimnáziumból, tizedikes leszek. Angliában akartam egyetemre menni, de a Brexit miatt ez lehet, hogy nem lesz lehetséges. Arra gondoltam, hogy elkezdek egy másik nyelvet tanulni (francia vagy olasz), hogy oda menjek egyetemre. Meg lehet tanulni egy teljesen idegen nyelvet önszorgalomból és pár magántanáros órával, hogy mellette az érettségire tanulok és még két idegennyelvet tanulok az iskolában? Jó a nyelvérzékem.

2020. jún. 25. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Van esélyed.
Elég nehéz, de nem lehetetlen.
Szinte lehetetlen.
Teljesen lehetetlen.
41 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint van lehetőség az olasz/francia egyetemeken angol képzésre jelentkezni?
2020. jún. 25. 14:53
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Mi bajod a magyar egyetemekkel, hogy mindegy hova, csak ne ide járj? (Nem kötekedésből írom, őszintén érdekel.)
2020. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy külföldön több lehetőségem lenne, valamint szeretnék minél több nyelvet tanulni és megismerni (mert hát magyarul már tudok).
2020. jún. 25. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eh, alapképzés nem nagyon van. Én szerencsés vagyok, még pont benne vagyok az utolsó EU-s pakkban Angliában.


Nekem a 2.nyelvem a francia, azt ajánlom. Az egyetemek jók, a "tandíj" nem vészes (évente €185, ha jól emlékszem alapképzésen), a nyelv nem olyan nehéz mint állítják (ténylegesen 0 tanulással a gimiben egy passzív B1et felszedtem - nem tanultam, mert Toeflre meg egyéb vizsgára készültem.) és francia után az olaszt kisujjból kirázod (legalábbis èn olaszoban elég jól elvoltam a franciával, fordítva nem igazán lett volna így).


Melyik a másik 2 idegen nyelv? Ha mondjuk német, lehet érdemesebb arra; ausztriában és németoban jók a képzések, néztem azokat is.

Ha meg valami különleges, pl: kínai vagy japán, arra is remek lehet pályázni! ;)


Sok sikert! :)


UI: Amugy, szinte biztos, h a nagyobb egyetemek csinalnak valami helyettes megoldast, tehat nezd a hireket, nem kell 100%ban lemondani az UKrol! :)

2020. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a franciát válaszd. Én régen olaszt és angolt tanultam, de ma már a franciát választanám az angol mellé.
2020. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek,hogy érthetetlen az UK miért ment el,engem simán felvettel Walesbe

Az,hogy már nem EU kb semmit nem jelent

Simán benne van,hogy addigra megszűnik az EU,akkor az olasz is megy? :D

2020. jún. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, mint te

Nekem 1 évem van vissza gimiből


Tudom ajánlani ezt a módszert amivel megtanultam németül, angolul, franciául, hollandul és oroszul beszélni

(az elöbbi 2 középszinten, az első 3-at folyékonyan)


1. Egy hétig az alap nyelvtant és szavakat vedd át

2. Keresd meg az tanulandó nyelv redditjét, discordját

3. Lépj be és keress embereket akik segítenének

4. Írj nekik és nem baj ha fordítozól

5. Eközben tanuld a nyelvet oktató videókkal, mert ott hallod is; ergo jobban megmarad

Keress zenéket és énekeld magadban vagy ha egyedül vagy, mert az sokat dob a kiejtésen

6. Keress podcastot és hallgasd ha unatkozol

Keress jó youtubert, akit szívesen nézel az adott nyelven

7. Nézz filmet, sorozatot az adott nyelven


Sok kitartás kell ehez, de ha 3 hónapig eljutsz akkor onnantól már olyan mint hógolyót legurítani a dombról


Rengeteg embert ismertem meg közben, akik ajánlottak, segítettek és bemutatták a kultúrájukat


Vedd a nyelvtanulást úgy mint egy kalandot és ne tanulj unalmas könyvekből, mert akkor gyorsan elmegy a motiváció


Ha valamelyik nyelvhez kell segítség akkor segítek

2020. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogyhogy nincs második nyelved gimiben?
2020. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!