Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennek mi lehet az oka?

Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Jó néhányszor előfordult már velem pár dolog, amik nagyon furcsák számomra. Nem tudom mitől lehet, mert magyar anyanyelvű vagyok, tudtommal semmi rokoni szál sem köt angol nyelvűekhez sehonnan.

Első eset, amikor néha kérdeznek valamit magyarul, nekem automatikusan angolul jut eszembe, mintha angolul gondolkoznék, aztán gyorsan válaszolok is. Utólag nem emlékeztem rá, hogy magyarul vagy angolul válaszoltam vissza. Mintha kiesett volna. De az maradt meg a fejemben, hogy angolul adtam választ.

Egyszer, egyszer az is előfordult már, hogy az álmaim angolul voltak. Ritkán, de angolul gondolkoztam álmomban. Legtöbbször persze magyarul álmodok.

Második eset, amikor például azt hiszem nem tudom az adott nyelvtani kérdésre a választ, de amúgy ha nem érzem a nyomást, ösztönösen mondom magamtól is helyesen, jó nyelvtannal az adott mondatot. (Például órán) mintha kezdettől fogva tudnám a választ, pedig előtte nem emlékszem, hogy tanultam volna róla.

Harmadik, iszonyatosan gyorsan megtudom jegyezni a szavakat. Persze nem mindent, de ha kétszer átolvasok valamit már tudom és megmarad hosszútávon is.

Negyedik eset, néha töltelék szavakat (és, utána meg hasonlók...) beszéd közben ha magyarul beszélek is, angolul jönnek és úgy mondom. Konkrétan bespékelek folyamatosan angol kis apró szavakat a magyar beszédembe.

Ötödik, néha amikor csak így halandzsázok, magamban gondolkozom, akkor olyan dolgok jutnak eszembe angolul, amiket azelőtt nem is ismertem. Pl. legutóbb valami gyerek mondókának a részletét halandzsáztam menetközben, aztán kíváncsiságképp rágoogliztam a szavakra és kidobta a gyerekmondókát. Tuti nem tanították nekem gyerekként ezeket, hiszen magyar óvodába jártam...

Más idegennyelv esetén nincs így, csak az angolnál jönnek ezek elő. Mondjuk nem tudom számít-e, de 7 vagy 8 éves koromban kezdtem először tanulni angolul. Az embernek a mindennapjaiban ott az angol, akár akarja, akár nem. De nekem ezek nagyon furcsák. Nem gondolnám, hogy ez valami nyelvérzék lenne, mert más nyelv esetén nincs így. Sőt bármilyen más idegennyelv nehezen megy, és azokkal szenvedek.



2020. júl. 2. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ahogy írtad " Az embernek a mindennapjaiban ott az angol, akár akarja, akár nem."

halljuk a zenékben, gondolom nézel sorozatokat, filmeket ahol azt hallod. Ez nagyjából megmagyarazázza az összes "furcsa" esetedet.A tudatalattidba is beépült az angol, ez szerencsés mert e miatt könnyen tanulsz.

A nyelvtani kérdésekre a válasz: lehet hogy nem tudod konkrétan a szabályt, de tudod alkalmazni, azért mert sokszor hallottad, olvastad. Ez olyan mint amikor nem tudod hogy milyen j-vel írsz egy szót, és kipróbálod, hogy j-vel vagy ly-vel néz ki jobban/hülyébben. Ha hozzászoktál, sokszor hallottál nyelvtanilag helyes mondatokat, szerkezeteket, akkor egyből te is úgy fogod használni. (ennek egy nem olyan jól elsülő példája: gimiben nagyon sokat hallgattam a belga királyok a házban számát, kb. ez volt a felkészülésem a töri tannulásra. a Dózsa féle parasztfelkelés dátumát e miatt mindig 1500 tizenkibasz0tt 4nek akarom mondani - pont ebből feleltem, kis szünetet kellett tartanom, nehogy a tanárom előtt ténylegesen kimondjam ezt.)

az ötödik: lehet hogy már nem emlékszel rá, de általában az ilyen hülye kis gyerekdalocskákkal, mondókákkal szokták elkezdeni az angolt tanítani. A húgom most 3.os, folyton ezeket motyogta az angolórái után.

Nem tudom, azt vártad-e hogy hűű ez de különleges, magic az egész.

az pedig, hogy "tudtommal semmi rokoni szál sem köt angol nyelvűekhez sehonnan" amúgy sem jelentene semmit. Nekem vannak német rokonaim de alig makogok valamit németül, mert max kisgyerekként találkoztam velük. Csak azért mert biológiailag közöd van egy másik nyelvű néphez, még nem jelentené azt ,hogy könnyebben megtanulod a nyelvüket.

Inkább csak örülj, hogy könnyen megy az angol, és akkor akár több időt is tudsz helyette fordítani más nyelvekre is! :D

2020. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vártam semmi különleges magic-et, csak néha nagyon meglepődöm magamon, mikor így hirtelen tudatosul bennem, hogy valamelyik a felsoroltak közül megtörtént.

Pl. Egy állásinterjún voltam nem rég és elég kellemetlen, ha tényleg angolul válaszoltam nekik, a magyarul feltett kérdésre. :D pedig nem szándékos. Megnyugodtam, hogy akkor ezek szerint nem sorvad az agyam és nem azért keverem a magyart az angollal, mert valami kezdődö Alzheimer -kórom van. :D

2020. júl. 3. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyenek az álmaid? A múlt történelembe tekintenek vissza, vagy vmi hasonló? Mármint azok amiket angolul álmodsz. Mert akk nem lehet h emlékszel elöző életedre?
2020. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az akkor máshogy is jelen van
2020. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

te figyelj, én magyar-német-angol nyelvhármast beszélek, fejlődő franciával, néha én se tudom, melyik nyelven sikerült válaszolnom adott kérdésre... de a környezetem visszajelzése szerint mindegy milyen nyelv megy a fejemben, a kérdezett nyelvre váltok ha kell... ne aggódj miatta.

szerintem csak iszonyúan megszokott számodra az angol, és egyre nehezebben tudod leválogatni fejben az anyanyelvedtől

(nézd meg a többnyelvű gyerekeket, magukban keverten halandzsáznak, de ha szólsz hozzá, azon a nyelven válaszol automatikusan)

2020. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!