Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan magyar-német szótárt...

Van olyan magyar-német szótárt/nyelvkönyvet, amely mérnök hallgatóként majd dolgozóként valóban hasznos?

Figyelt kérdés
Gépészmérnökire kellene, de nem tudom melyik megbízható.
2020. júl. 4. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szakszótárat akarsz, miért nem azt írod? Ha meg általánost, akkor miért paraméter a gépészmérnöki gólyaság?
2020. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom a szakszótár tartalmazza e a matematikai/fizikai fogalmakat is, vagy az már tényleg csak gépészet. Ha tartalmazza, akkor persze az:)
2020. júl. 4. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, én csak meg akartam könnyíteni a válaszadók dolgát a több információval, de ezek szerint ehhez senki sem ért itt.

Ha analóg az angollal, akkor angolból azt tudom mondani, hogy gyakorlatilag minden féléves tantárgyhoz az egyetemen tartozhatna egy egész szótár. Annak ellenére, hogy létezik műszaki szótár, létezett régen is, jó nagy (nyilván németből is).

A nyelvkönyvek meg egészen picike részt mutatnak a szakmából, egy mérnöki ismeretanyagból 12 lecke csak válogatás lehet. De persze az is több, mint a semmi, itt van például a szintén angolra oktató, csak van ilyen németül is:

[link]

[link]

2020. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!