Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik as a nyelv,ami a...

Melyik as a nyelv,ami a legjobb hasonlìt a magyarhoz?Nem a nyelvtan,mert azt gondolom nincs olyan.Vagy igen? Olyanra gondolok,bogy sok hasonlò szavaink vannak.

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 16:35
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnèzèst: a legjobban

Melyik nyelvet tanul meg a legkönnyebben egg magyar?

Ès ìgy mely külföldi tanulja met a leghamarabb a magyar nyelvet?

2020. júl. 4. 16:37
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

"Nem a nyelvtan,mert azt gondolom nincs olyan.Vagy igen? "


De, van. A magyar nem az űrből jött, hanem jól bekategorizálható, több szempont alapján is.

Például a magyar egy toldalékoló (agglutináló) nyelv. Ezek közé tartozik még a török, japán, koreai, finn, stb.

2020. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy magyar legkönnyebben a törökféle nyelveket tanulja meg. Ez fordítva is igaz. A legszebben magyarul beszélő külföldi az ujgur volt eddig, amit hallottam. Ja és az iráni is jól meg tud tanulni tapasztalataim szerint. Bár a perzsa indoeurópai nyelv.


Külföldi férjem szerint a magyar olyan, mintha egy türk megpróbálna szlávul beszélni.

2020. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Manysi, hanti.
2020. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szókincsben a német is hasonlít szerintem. Az összetett szavak közt például van egy csomó tükörfordítás. Emellett az igekötők logikája nagyon hasonló.
2020. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a vàlaszokat!!!!
2020. júl. 7. 16:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre,hogy a köztörök nyelvekben sok a hasonlóság még szavakban is
2020. júl. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!