Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok nekem egy jó...

Ajánlanátok nekem egy jó könyvet/könyvsorozatot, amellyel elsajátíthatnám a norvég nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni norvégul, viszont tanfolyamokra nincs időm. Teljesen a nulláról kezdem, és a középfokig szeretnék eljutni, ha lehetséges.

2019. nov. 16. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvkonyvet, vagy barmilyen jo?
2019. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam erről a Kezdők norvég nyelvkönyvéről meg a På vei-ról, amire azt mondják, hogy nagyon jó. Ha minden igaz, a På vei csak norvég nyelven van, és valszeg képekkel lehet elsajátítani a szavakat benne. Ennél többet én sem tudok, de remélem azért segítettem valamennyit.
2019. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hvis du snakket allerede engelsk, prøv Duolingo!


Én a Djolingot ajánlom, a könyvekkel felé annyira nem tudsz haladni. Ha megy az angol, csak akkor.

2019. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*snakker
2019. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kettes válaszoló.


Ha már tanulsz norvégul, akár könyvből, akár netről (pl. Duolingo), akkor nem árt sosem a szókincsbővítés. Sokan úgy csinálják, hogy csak azt tanulják meg, ami a könyvben van, se többet, se kevesebbet. Szerintem érdemes mindig mellé pluszba tanulni szavakat. Letöltöd a Drops-ot, azzal minden nap 5 percig tanulhatsz ingyen (ez is több a semminél). Vannak még ilyen applikációk, de ha beírod a Play Áruházba, hogy learn Norwegian, akkor tutira kiad egy csomót.


Emellett ha már egy picit magasabb szintre jutsz norvégból, akkor olvasgathatsz cikkeket, hallgathatsz zenéket, azokat megpróbálod lefordítani. Angolul én is megannyi szót tanultam már így zenékből.

2019. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2019. dec. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!